Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Podivná GeForce GTX 750 se 4 GB paměti

12. 02. 2015

12. 02. 2015

Půl roku po uvedení generace GeForce 900 nabízí Asus technologicky již postarší grafickou kartu Strix GeForce GTX 750 Ti OC edition rovnou s „nehoráznými“ 4 GB grafické paměti.

K čemu může být slabšímu GPU užitečné takové množství RAM? Pro obraz 4K či 5K? Snad, ale na to stačí i méně paměti, vždyť 4 GB se v základu chlubí mnohem výkonnější GeForce GTX 980 nebo GTX 970.

TIP: Nvidia uvádí GeForce GT 730

Nejspíše jde o snahu zatraktivnit výběhový model a vyprodat sklady, kde se možná „povaluje“ nadbytek čipů GDDR5 s takty 5,4 GHz. Přeci jen existuje stále dost uživatelů, kteří se ptají, kolik giga má grafická karta a podle toho posuzují její výkon.

Šířka paměťové sběrnice zůstává pouhých 128 bitů. GPU se dočkalo přetaktování z 1 124 MHz na 1202 MHz (tedy o 7,7 %) při 640 CUDA jádrech a 28nm výrobním procesu. Cenu Asus neuvedl, slibuje ale 0dB chlazení.

Zdroj: Asus

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek