Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Podivná GeForce GTX 750 se 4 GB paměti

12. 02. 2015

12. 02. 2015

Půl roku po uvedení generace GeForce 900 nabízí Asus technologicky již postarší grafickou kartu Strix GeForce GTX 750 Ti OC edition rovnou s „nehoráznými“ 4 GB grafické paměti.

K čemu může být slabšímu GPU užitečné takové množství RAM? Pro obraz 4K či 5K? Snad, ale na to stačí i méně paměti, vždyť 4 GB se v základu chlubí mnohem výkonnější GeForce GTX 980 nebo GTX 970.

TIP: Nvidia uvádí GeForce GT 730

Nejspíše jde o snahu zatraktivnit výběhový model a vyprodat sklady, kde se možná „povaluje“ nadbytek čipů GDDR5 s takty 5,4 GHz. Přeci jen existuje stále dost uživatelů, kteří se ptají, kolik giga má grafická karta a podle toho posuzují její výkon.

Šířka paměťové sběrnice zůstává pouhých 128 bitů. GPU se dočkalo přetaktování z 1 124 MHz na 1202 MHz (tedy o 7,7 %) při 640 CUDA jádrech a 28nm výrobním procesu. Cenu Asus neuvedl, slibuje ale 0dB chlazení.

Zdroj: Asus

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek