Pátek , 01. 03. 2024

Bedřich

Evropská komise chce ODF

14. 01. 2014

14. 01. 2014

Všechny evropské instituce by měly být schopny používat Open Document Format (ODF) pro vzájemnou komunikaci i výměnu informací s občany, doporučuje vicepresident Evropské komise Maroš Šefčovič.

Takto stručně zněla jeho odpověď na otázku Amelie Andersdotter, poslankyně Evropského parlamentu za Pirátskou stranu. Ta v listopadu položila EK celkem pět otázek na téma editovatelných formátů elektronických dokumentů.

Hlavní „message“ obsažená v odpovědi zni: „Pro výměnu s vnějším světem, včetně občanů a jiných orgánů veřejné správy, je přístup jasně otevřený. ” U neměnných dokumentů se doporučuje všem evropským institucím podporovat jako minimální počet dvě normy ISO – Open Document Format ( ODF) a Office Open XML (OOXML).

To zní sice krásně, ale například Maël Brunet, ředitel OpenForum Europe, poukázal na to, že v reálu tomu tak nebývá – často je používán formát PDF (ne nelogicky) či OOXML ve verzi od Microsoftu. Formát ODF bývá v takových případech používán pouze na požádání a dokumenty mohou obsahovat chyby ve formátování. A to může způsobovat problémy.
 

Zdroj: EK – Open source observatory

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek