Čtvrtek , 28. 09. 2023

Václav

Evropská komise chce ODF

14. 01. 2014

14. 01. 2014

Všechny evropské instituce by měly být schopny používat Open Document Format (ODF) pro vzájemnou komunikaci i výměnu informací s občany, doporučuje vicepresident Evropské komise Maroš Šefčovič.

Takto stručně zněla jeho odpověď na otázku Amelie Andersdotter, poslankyně Evropského parlamentu za Pirátskou stranu. Ta v listopadu položila EK celkem pět otázek na téma editovatelných formátů elektronických dokumentů.

Hlavní „message“ obsažená v odpovědi zni: „Pro výměnu s vnějším světem, včetně občanů a jiných orgánů veřejné správy, je přístup jasně otevřený. ” U neměnných dokumentů se doporučuje všem evropským institucím podporovat jako minimální počet dvě normy ISO – Open Document Format ( ODF) a Office Open XML (OOXML).

To zní sice krásně, ale například Maël Brunet, ředitel OpenForum Europe, poukázal na to, že v reálu tomu tak nebývá – často je používán formát PDF (ne nelogicky) či OOXML ve verzi od Microsoftu. Formát ODF bývá v takových případech používán pouze na požádání a dokumenty mohou obsahovat chyby ve formátování. A to může způsobovat problémy.
 

Zdroj: EK – Open source observatory

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek