Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Nový král v říši Nvidia – GeForce GTX 980

15. 09. 2014

15. 09. 2014

Již za pár dní, konkrétně 19. září uvede Nvidia svojí novou vlajkovou loď pod názvem GTX 980. Ta přinese kromě výkonu hned tři DisplayPorty, HDMI i DVI konektor.

TIP: Matrox uvádí „ATI grafiky“ pod názvem C-Series

O výkon se postará 2 048 CUDA jader v 16 SMM (Streaming Multiprocessor Maxwell) jednotkách při spotřebě 175 W. Konkrétně půjde o čip GM204 a architekturou „Maxwell“. Výrobní proces je 28nm. Paměti budou 256bitové GDDR5. Více v tabulce níže.

Prodávat se při tom budou karty jak s referenčním designem, tak dle návrhů jednotlivých výrobců. Internetové drby při tom mluví o stejné uváděcí ceně jako u R9 290X, tedy 599 USD (asi 12 800 Kč).

Zdroje: TechPowerUp, VideoCardz.com 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek