Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Vánoční střílečka plná fantazie

30. 12. 2014

30. 12. 2014

Nejsme herní server a hry tudíž obvykle ignorujeme, ale během volna jsem při občas bezduchém brouzdání po internetu narazil na hru Jak přežít Vánoce 2, která velmi starou myšlenku plošinové střílečky uchopuje s notnou dávkou fantazie a nadsázky, čímž mě opravdu pobavila.

Již tolikrát to tu bylo, letíte v letadélku a střílíte do všeho, co se odváží proti vám vyrazit. Cíl je jednoduchý, přežít, zabít, postoupit do další úrovně. Na konci číhá vždy mocný padouch, na jehož pokoření jedna dávka nestačí.

TIP: Staňte se piloty rychlých vozů, aneb automobilové závody zcela zdarma

Tak je tomu i v této hře. Jen jste Ježíšek (ano, ten tlustý a naštvaně se tvářící chlapec, to je Ježíšek) a protivníky nejsou Ufoni (i když i těch se dočkáte) či někdo takový, ale vánoční ozdoby, figurky, sobi, sněžní mužové, transformující se autíčka či létající mimina ve službách Santa Clause. Popravdě mě zpočátku autor dokázal několikrát překvapit, co si na mě vymyslel. Bohužel se ale v průběhu hry nijak nezdokonaluje vaše zbraň, pouze můžete občas ulovit štít či uzdravení. V tom se hra může po delším hraní stát nudnou. Také nelze pokračovat v levelu, kde jste skončili, musíte od začátku.

Nicméně na zkrácení volné chvíle jistě dobrá česká freewarovka, která nepotřebuje ani instalaci. Stačí stáhnout z webu autorů, rozbalit 150MB ZIP archiv a hrát. Doporučuji použít alternativní download z Google Drive, hlavní odkaz stáhl soubor, který mi nešel otevřít.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Nepřehlédněte

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek