Středa , 20. 11. 2024

Nikola

Ochranné štíty proti COVID-19 zdarma díky 3D tisku, vyzkoušeli jsme jej

Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.

19. 04. 2020

19. 04. 2020

Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit. Aktualizováno o fotky dodaného štítu! 

<--break->“ src=“https://digilidi.cz/wp-content/uploads/2020/04/spacer.gif“ title=“<--break-->„>Společně s velkou komunitou lidí z celé České republiky jsme se rozhodli proti  nedostatečným zásobám ochranných pomůcek bojovat. S pomocí 3D tiskáren jsme začali vyrábět a <strong><em><a href=zdarma rozdávat ochranné štíty, které fungují jako účinná eliminace šíření nákazy; chrání oči i tváře zdravotníků. 

Za prvních dvacet dní, od spuštění projektu, jsme zdarma rozdali přes 20 000  ochranných štítů. 

Bohužel nám postupně dochází materiály i výrobní kapacity. Poptávka po štítech je příliš  velká na to, abychom ji dokázali pokrýt. Řešením je přechod na jinou technologii – vstřikování plastů. Tato technologie nám umožní efektivně vyrábět až tisíce kusů denně a každým dnem toto číslo navyšovat. Počáteční investice do formy a do rozjetí sériové výroby je však velmi nákladná. A upřímně, sami už to neutáhneme…

Proto vás naléhavě a z celého srdce žádáme o pomoc, o finanční podporu. Abychom  mohli bez přerušení ve výrobě ochranných štítů pokračovat a byli schopni je nadále všem složkám zdarma zaručit. 

Protože když spojíme síly, mohou se dít velké věci.

Výtěžek putuje na výrobu štítů pro zdravotníky, hasiče, policisty a všechny ty, kteří za  nás dnes a denně nasazují životy. Musíme je chránit, aby oni mohli chránit nás. 

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Náš potenciál je vyrobit za první měsíc až 20 000 štítů a v dalších měsících budeme tyto počty navyšovat. Jeden ochranný štít dokážeme vyrobit za 75 Kč, v případě brýlí pak 40 Kč. Všechny ochranné pomůcky rozdáváme zdarma. 

K TÉMATU  Philips "kazeťák" s USB

Vzhledem k tomu, že jsme vyčerpali naše finanční zdroje, rozhodli jsme se získat další prostředky touto formou, abychom ve výrobě ochranných štítů mohli bez přerušení pokračovat a byli jsme schopni je nadále všem složkám zaručit.

Všechny síly a energii, které do projektu téměř beze spánku vkládáme, nám zpětně dobíjí úsměvy a poděkování statečných sestřiček, lékařů, záchranářů, hasičských týmů i policistů. Nevěřili bychom, co člověk vydrží a jak málo mu stačí k načerpání nových sil.

Zdroj: Donio

Reálný štít funguje

Již před týdnem nám dorazilily objednané štíty, které využiji já i kolegové v práci, a rádi se podělíme o fotky. Vyzvednutí bylo bezproblémové od velmi příjemného člověka s výbornou domluvou. Věc je to lehká s perfektně zpracovaným návodem. Takže děkujeme!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek