Pondělí , 23. 12. 2024

Vlasta

Panasonic: šest rekordérů pro HD záznam

03. 10. 2007

Chcete-li dnes nahrát HD video ze své HD kamery nebo ze satelitu, budete muset použít počítač. HD rekordéry na trhu zatím chybí. Panasonic však nyní na výstavě CEATEC Japan 2007 představil šestici nových stolních BluRay a HDD rekordérů určených právě pro záznam ve vysokém rozlišení. Na jásání je však brzy, zatím jsou určeny pouze pro japonský trh.

Ano, Japonsko je jako vždy technologicky poněkud někde jinde, než naše stará dobrá Evropa, kde je nástup formátů HDTV a HD videa obecně teprve něco málo za stádiem plenek. Nicméně svět je čím dál menší a Japonsko čím dál globálně “blíže“, takže je jen otázkou času, kdy se podobné modely začnou prodávat i u nás (dávám tomu rok…maximálně dva:)).

Šest nových modelů se rozděluje na dvě řady. Ta označená BW bude pálit video na BluRay disky a modely jsou odstupňovány podle kapacity vestavěného HDD disku od 1TB u modelu DMR-BW900 po méně honosných 250GB u modelu DMR-BW700. Dva nejvyšší z řady pak dokáží na výstup HDMI poslat signál o rozlišení 1080p a snímkové frekvenci 24snímků/sec.. Na jeden dvouvrstvý BluRay disk kapacity 50GB se vejde 18 hodin Full HD videa a na 1TB pevný disk se ho vleze úctyhodných 381 hodin. Všechny modely jsou vybaveny 7. prostorovým zvukem podporujícím zvukové formáty Dolby Digital Plus, Dolby True HD a DTS-HD.


BluRay řada rekordérů Panasonic

Cenově dostupnější varianty pouze s DVD vypalovačkou DMR-XW300 a DMR-XW100 jsou osazeny 500, respektive 250GB disky. K dispozici bude dokonce i combo s VHS mechanikou a 250GB diskem DMR-XW200V! Japonci si zřejmě potrpí na starožitnosti.


Řada rekordérů s klasickou DVD mechanikou

Všechny přístroje pracují také s formátem AVCHD, který používají HD videokamery, takže jejich připojení není problém. Dále nechybí obligátní SD slot, ale mnohem zajímavější je přítomnost síťového rozhraní a připojení rekordéru na internet. Na dálku pak lze nastavit i nahrávání! Přesné ceny ještě nebyly zveřejněny, BW řada by však měla spadat někam k 2600USD za nejvyšší model po 1560USB po nejnižší. Panasonic však neprozradil, kdy a zda vůbec doveze tyto novinky také do Evropy.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na trhu s příslušenstvím pro videokamery a fotoaparáty Sony, se objevil kabelový ovladač od čínské firmy JJC, která má ve svém portfoliu velké množství příslušenství v oboru pořizování záběrů, ať již statických či pohyblivých.

Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek