Úterý , 26. 11. 2024

Artur

Popcorn Hour C-200: Nová generace media streameru je Blu-ray ready

23. 06. 2009

Po velmi povedeném a úspěšném modelu A-110 přichází Syabas s další generací media streameru. Popcorn Hour C-200 posunuje hranice multimediálních center zase o kus dále. Největším lákadlem bude bezesporu možnost instalovat vlastní interní SATA Blu-ray mechaniku a z jednoduchého streameru udělat plnohodnotné Blu-ray multimediální centrum.

Novinka C-200 je jako první založena na nové generaci čipů Sigma Designs s modelovým číslem SMP8643 (proti předchozímu modelu s čipem SMP8635). Základem tohoto multimediálního centra je možnost přehrávat cokoli odkudkoli. Video, hudbu nebo obrázky tak můžete přehrávat z vlastního interního pevného disku (SATA), z instalované Blu-ray mechaniky, z jednoho z externích zařízení připojeného na jeden z 5-ti USB portů (dva vpředu, dva vzadu a jeden uvnitř), dále můžete streamovat obsah z lokální sítě nebo internetu. Podporovány jsou všechny dnes standardně používané formáty videa pro nízké i vysoké rozlišení včetně oblíbených MKV, MOV (H.264, x264), MPEG-2 Transport Stream (TS, MTS…), nebo AVCHD. Přehrávání hudby ve formátech AAC, WAV, WMA, MP3, FLAC, OGG a obrázků JPEG, PNG, GIF a BMP.

 

C-200 výrazně posiluje obsah dostupný přes internet. Pro video je kromě YouTube dostupných dalších 21 video serverů, internetová televize Saya TV, služby jako iPodcast, Flickr, internetové rádia a dalších více než 30 služeb typu Video, Audio, Fotografie, RSS nebo Radio. Dostupný bude i oblíbený BitTorrent P2P klient. Připojení k novému Popcornu bude možné přes Bonjour, UPnP SSDP, UPnP AV, Windows Media Connect, Windows Media Player NSS, Samba nebo NFS. C-200 má i podporu NAS serverů (SMB, NFS, FTP).

 

Novinkou u C-200 je miniPCI slot pro 802.11n WiFi, Gigabit Ethernet, velký displej na předním panelu nebo rádiové dálkové ovládání v základní výbavě. Konektorová výbava je prakticky kompletní. Nejdůležitějším konektorem je HDMI 1.3a s 36bitovou hloubkou 12bitovým xvYCC procesingem a HDCP 1.2 ochranou obsahu. Kromě zmiňovaných USB portů pak na zadní straně přístroje najdete také komponentní a kompozitní video, S-Video, optický a koaxiální digitální výstup, stereo analogový výstup a Gigabit Ethernet.

K TÉMATU  Recenze videokamery Canon Legria HF M41: Dostala cenu EISA právem?

Dostupnost: červenec 2009
Předpokládána cena v době uvedení – cca 6500,- Kč bez DPH.
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek