Úterý , 15. 07. 2025

Jindřich

První plně barevná 3D tiskárna na světě

29. 01. 2014

29. 01. 2014

Ačkoliv jsme již o barevné 3D tiskárně psali, teprve Stratasys Objet500 Connex3 má být první plně barevnou tiskárnou na světě.

To není zdaleka vše, kombinuje různé materiály – vytiskne pevné, ohebné i průhledné části do jednoho produktu, zvládá kompozitní materiály. Tiskárna funguje na podobném principu jako inkoustová: technologie PolyJet 3D využívá tekuté polymery, které vrství na stavení zásobník a okamžitě je tvrdí za pomocí UV záření.

I díky obrázkům jistě nečekáte žádného drobečka, hmotnost zařízení je 430 Kg, zásobníku na tiskový materiál 76 kg a spotřeba elektrické energie činí 1,5 kW. Maximální rozměry produktu se musí vejít do 49 × 39 × 20 cm.

Dle BBC bude odhadovaná cena stroje činit okolo 200 000 Ł (asi 6 700 000 Kč). Vhodným užitím může být např. tvorba prototypů. Dle marketingového šéfa firmy, Bruce Bradshawa, tím mohou průmysloví designéři náklady o 50 %.

Zdroje: The Register, Stratasys

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek