Sobota , 24. 02. 2024

Matěj

První plně barevná 3D tiskárna na světě

29. 01. 2014

29. 01. 2014

Ačkoliv jsme již o barevné 3D tiskárně psali, teprve Stratasys Objet500 Connex3 má být první plně barevnou tiskárnou na světě.

To není zdaleka vše, kombinuje různé materiály – vytiskne pevné, ohebné i průhledné části do jednoho produktu, zvládá kompozitní materiály. Tiskárna funguje na podobném principu jako inkoustová: technologie PolyJet 3D využívá tekuté polymery, které vrství na stavení zásobník a okamžitě je tvrdí za pomocí UV záření.

I díky obrázkům jistě nečekáte žádného drobečka, hmotnost zařízení je 430 Kg, zásobníku na tiskový materiál 76 kg a spotřeba elektrické energie činí 1,5 kW. Maximální rozměry produktu se musí vejít do 49 × 39 × 20 cm.

Dle BBC bude odhadovaná cena stroje činit okolo 200 000 Ł (asi 6 700 000 Kč). Vhodným užitím může být např. tvorba prototypů. Dle marketingového šéfa firmy, Bruce Bradshawa, tím mohou průmysloví designéři náklady o 50 %.

Zdroje: The Register, Stratasys

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek