Sobota , 10. 05. 2025

Blažena

První rok s umělou inteligencí ChatGPT je za námi. Co všechno umí a zvládá?

ChatGPT je umělá inteligence, která byla spuštěna 30. listopadu 2022. Během několika dnů po svém uvedení si získala obrovskou pozornost, přičemž její používání vzrostlo do takové míry, která překvapila i samotné tvůrce. ChatGPT vyvinula společnost OpenAI, která na generativním systému neustále pracuje.

Umělá inteligence zažívá obrovský boom

ChatGPT zasahuje do takřka všech oblastí, ať už se jedná o prezentace, rozhovory, nebo články. V současné době umělou inteligenci používá 100 milionů lidí týdně. Umělá inteligence v průběhu roku vyvolala řadu obav, například ohledně dopadů na dezinformace, podvody, otázky duševního vlastnictví a diskriminaci.

ChatGPT má velice dobré rozhraní. V současné době je umělá inteligence součástí mnoha produktů pro každodenní potřebu, a to od Spotify a Netflixu až po Facebook a Google Maps. ChatGPT je však svůdnější než předchozí verze systému, protože dokáže konverzovat podobným způsobem jako člověk. Snaží se chovat jako člověk. Odpovídá jako člověk.

Vyzkoušejte Deeply

Pokud v českém prostředí hledáte portál, jenž používá umělou inteligenci, pak vás nadchne Deeply. Na jednom místě vytvoříte totiž vše, na co si jen vzpomenete, a to texty pro blog, příspěvky na sociální sítě, ale i grafiku. Vyzkoušejte nejprve systém zdarma, a pokud vám bude vyhovovat po všech stránkách, předplatíte si jeden z nabízených tarifů.

ChatGPT je obrovská příležitost, jak zefektivnit některé práce ve vaší firmě. Vytvoříte snadno a rychle obsah, reklamy i grafiku. Potom můžete zúžit marketingový tým, protože najednou jeden člověk toho zvládne mnohem více.

Deeply vám ušetří desítky tisíc korun. Výsledky jsou famózní. Dokud umělou inteligenci nevyzkoušíte, nezjistíte, o co vlastně přicházíte. Zaregistrujte se a pusťte se do probádávání vod umělé inteligence.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.
Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.

Nepřehlédněte

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek