Pondělí , 13. 01. 2025

Pravoslav

Recenze Niceboy X-Fitpolo – pomůže k pohybu

Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.

09. 11. 2018

09. 11. 2018

Na sportování jsem příliš líný, to uznávám. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.

K dispozici máte hned tři barevné varianty.

Náramek X-Fitpolo jsem dostal v malé vkusné krabičce, kde jsem mimo náramku, resp. hodinek, nalezl ještě USB nabíjecí kabel a návod k použití. Víc není potřeba. Kabel má pouhých 30 cm, což mi v některých situacích bylo překážkou. Nabíjení samotné probíhá pomocí klipsu se třemi konektory, které se spojí se zadní části hodinek.

Hodinky jako takové mě překvapili dostatečnou kvalitou materiálu, pásek je gumový, hodinky plastové. Jako celek působí dost elegantně a ze všech fitness náramků, které nyní poměrně často vídám na ostatních, mi X-Fitpolo připadá designově hodně povedené. Příliš kladně nemohu nicméně hodnotit systém zapínání, kdy je potřeba gumový knoflík prostrčit gumovou dírkou, což nejde snadno, chce to kapku cviku. Obecně náramek na ruce drží na místě, netlačí a nepřekáží (např. když vytahuji rukávy, ruce z kapes), a proto se s nasazeným náramkem dá i spát.

Nedílnou součástí, bez níž je náramek nepoužitelný (tzn. nelze nastavit ani čas a datum), je aplikace Fitpolo, která je volně ke stažení na mobilní telefon pro Android a iOS. Oproti informacím na webu však aplikace na Androidu 4.4 není funkční.

Při prvním spuštění je potřeba aplikaci a náramek spárovat přes zabudovaný Bluetooth 4.0. To se mi bez problémů podařilo hned na poprvé. Aplikace automaticky synchronizuje data, čas a datum a vše zobrazí v telefonu. Náramek kromě času a data ukazuje srdeční tep, počet ušlých kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a dobu v pohybu. V aplikaci pak je možné zobrazit detailnější informace, např. škálu, kdy byl během dne srdeční tep na úrovni spalování tuků, nebo dobu a kvalitu spánku. Všechna data se měří za každý den a aplikace umožňuje zobrazení souhrnů za delší časové období (týden, měsíc, rok). Na náramku se mezi těmito funkcemi jednoduše přepíná pomocí jediného dotykového tlačítka.

K TÉMATU  Recenze externího disku AData SE760 – skladný datový expres

Funkci, kterou je náramek také obdařen, ale osobně jsem ji příliš nevyužíval, je i notifikace hovorů, SMS zpráv a zpráv z aplikace WhatsApp.

X-Fitpolo disponuje Li-Ion baterií o kapacitě 100 mAh, která umožňuje výdrž na jedno nabití cca 6-7 dní, přičemž hodinky jsou dobity do hodiny. Všechny informace se zobrazují na 0,66 palcovém OLED displeji. Náramek lze každodenně a celodenně využívat také díky splněné normě vodotěsnosti IP 67 (1 metr hloubky po dobu max. 30 minut).

Celkový dojem z fitness náramku mám nadprůměrně dobrý. X-Fitpolo lze pořídit v třech barevných variantách, a sice černá, červená a modrá za cenu 799 Kč.

Chytré hodinky jsou elegantní a pohodlné při nošení, zahrnují základní funkce (ačkoliv si dokážu představit, že sportovcům dostačovat nemusí), dobře fungující aplikaci v češtině a nestojí mnoho. Abych si ještě odpověděl na svou otázku ze začátku, ano, náramek mě přinutil si hlídat denní vzdálenost, kterou ujdu, bavil mě i přepočet na kalorie. Vzbudil ve mně také ale obavy, když jsem sledoval svůj tep a kvalitu spánku.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Tradiční americká firma Motorola se v roce 2011 rozdělila na dvě části. Divizi, která má na starost vývoj a výrobu mobilních zařízení (Motorola Mobility) v roce 2014 koupila firma Lenovo. Nyní, po cca 2 letech reorganizace, přichází na český trh značka Moto.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek