Středa , 22. 01. 2025

Slavomír

Recenze sluchátek Genesis Oxygen 400 – zašpuntujte svůj herní svět

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí.

22. 06. 2021

22. 06. 2021

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí. Pro ilustraci uveďme, že krabice obsahuje několik kusů silikonových krytů tří velikostí a dvou typů i barev (celkem 9 sad). Takže by měla sednout každému a případná ztráta se snadno nahradí. Také si můžete nechat celá sluchátka v černé barvě, anebo právě silikonové části vyměnit za červené. Látkový pytlík na přenos a uložení sluchátek se nevidí ani u dražších modelů.

TIP: GENESIS ARGON 600 – UŠI JAKO V HUDEBNÍM BUNKRU

Výbava jak u „japonců“

Pokud jsou německá auta známá tím, že na příplatcích lze jejich cenu třeba zdvojnásobit, japonská se naopak zpravidla prodávají takřka „v plné palbě“ pouze s minimální možností příplatků.

Podobnou filozofii volí i sluchátka Oxygen 400. Ta upoutají v prvé řadě cenou a z toho plynoucím velmi dobrým poměrem mezi ní a výbavou. Nechybí látkový pytlík na přenos, až 9 sad silikonových násadek různých velikostí a dvou barev, také dvě sady silikonových „háčků“ fixujících sluchátka v ušním boltci a samozřejmě mechanická regulace hlasitosti na audiokabelu. Oba konektory jsou při tom pozlacené. Za cenu od 199 Kč to není zlé…

Praktičnost s překvapivým zvukem

K čemu mohou být užitečná špuntová sluchátka pro hráče? Co když třeba rád hraje na mobilu, pak jejich velikost může velmi usnadnit přenos a celkově mobilitu (použití třeba v hromadné dopravě jako vlak, autobus apod.), přičemž tak nějak lépe sedí k mobilnímu telefonu či ruční konzoli typu Nintendo Switch. Zde hmotnost 20 g bez mikrofonu, resp. 24 g s ním, oceníte.

To spolu s miniaturními rozměry znamená, že se nemusíte bát sluchátka uložit do batohu a bát se o rozlomení náhlavníku. Pak již neřešíte velikost, pouze praktičnost. Tu výrobce maximalizoval odnímatelým mikrofonem s vlastním konektorem v levém sluchátku. Mikrofon je ohebný, lehký a dostatečně dlouhý.

K TÉMATU  Genius SW-HF 5.1. 6000: když pověst předchází realitu

Navíc nejsou bezdrátová, takže neřešíte výdrž jako u Bluetooth špuntů. Výborný je subtilní jack, který se vejde i do odolných telefonů se zapuštěným 3,5m konektorem, což se ne vždy daří. U telefonu Hammer Iron 3 jsem měl problém s více sluchátky jako Argon 600, s těmito testovanými to šlo bez problémů. Někdo přemýšlel.

Zvukově nás také příjemně překvapila. U takto levných sluchátek jsme čekali horší kvalitu bez basů. Ty jsou ale překvapivě dobré, přesně jak od herních sluchátek čekáte. Regulátor hlasitosti na kabelu vnímáme jako nutnost. Asi bude stále u maxima, není moc přesný. Zejména někde venku či v hromadné dopravě. Zde by nám nevadil vyšší výkon 10mm reproduktorů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek