Čtvrtek , 10. 07. 2025

Libuše a Amálie

Recenze sluchátek Genesis Oxygen 400 – zašpuntujte svůj herní svět

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí.

22. 06. 2021

22. 06. 2021

U herních sluchátek většinou čekáme klasický model přes hlavu, velké náušníky a samozřejmě mikrofon, který může být třeba zasunovací jako u modelu Argon 600. Dnes však recenzujeme špuntová sluchátka, která mají mikrofon s možností odepnutí. Pro ilustraci uveďme, že krabice obsahuje několik kusů silikonových krytů tří velikostí a dvou typů i barev (celkem 9 sad). Takže by měla sednout každému a případná ztráta se snadno nahradí. Také si můžete nechat celá sluchátka v černé barvě, anebo právě silikonové části vyměnit za červené. Látkový pytlík na přenos a uložení sluchátek se nevidí ani u dražších modelů.

TIP: GENESIS ARGON 600 – UŠI JAKO V HUDEBNÍM BUNKRU

Výbava jak u „japonců“

Pokud jsou německá auta známá tím, že na příplatcích lze jejich cenu třeba zdvojnásobit, japonská se naopak zpravidla prodávají takřka „v plné palbě“ pouze s minimální možností příplatků.

Podobnou filozofii volí i sluchátka Oxygen 400. Ta upoutají v prvé řadě cenou a z toho plynoucím velmi dobrým poměrem mezi ní a výbavou. Nechybí látkový pytlík na přenos, až 9 sad silikonových násadek různých velikostí a dvou barev, také dvě sady silikonových „háčků“ fixujících sluchátka v ušním boltci a samozřejmě mechanická regulace hlasitosti na audiokabelu. Oba konektory jsou při tom pozlacené. Za cenu od 199 Kč to není zlé…

Praktičnost s překvapivým zvukem

K čemu mohou být užitečná špuntová sluchátka pro hráče? Co když třeba rád hraje na mobilu, pak jejich velikost může velmi usnadnit přenos a celkově mobilitu (použití třeba v hromadné dopravě jako vlak, autobus apod.), přičemž tak nějak lépe sedí k mobilnímu telefonu či ruční konzoli typu Nintendo Switch. Zde hmotnost 20 g bez mikrofonu, resp. 24 g s ním, oceníte.

To spolu s miniaturními rozměry znamená, že se nemusíte bát sluchátka uložit do batohu a bát se o rozlomení náhlavníku. Pak již neřešíte velikost, pouze praktičnost. Tu výrobce maximalizoval odnímatelým mikrofonem s vlastním konektorem v levém sluchátku. Mikrofon je ohebný, lehký a dostatečně dlouhý.

K TÉMATU  YouTube používá umělou inteligenci, aby pomohlo uživatelům přeskakovat nudné části videí

Navíc nejsou bezdrátová, takže neřešíte výdrž jako u Bluetooth špuntů. Výborný je subtilní jack, který se vejde i do odolných telefonů se zapuštěným 3,5m konektorem, což se ne vždy daří. U telefonu Hammer Iron 3 jsem měl problém s více sluchátky jako Argon 600, s těmito testovanými to šlo bez problémů. Někdo přemýšlel.

Zvukově nás také příjemně překvapila. U takto levných sluchátek jsme čekali horší kvalitu bez basů. Ty jsou ale překvapivě dobré, přesně jak od herních sluchátek čekáte. Regulátor hlasitosti na kabelu vnímáme jako nutnost. Asi bude stále u maxima, není moc přesný. Zejména někde venku či v hromadné dopravě. Zde by nám nevadil vyšší výkon 10mm reproduktorů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Nejsem fanoušek sluchátek v uších, nerad ztrácím kontrolu, přijít o sluch například na ulici vidím jako nechtěnou věc. Jako fanouška nových technologií mě naopak lákalo vyzkoušet sluchátka HIVE pods, přinášející budoucnost do současnosti. Čítají dva špunty s vlastní baterií a příjmem, dokonce nepotřebují kabel ani pro komunikaci mezi sebou.
Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek