Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

Recenze TrueLife Pulse B-Vision – anglický pacient

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

17. 05. 2021

17. 05. 2021

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či právě tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Pulse B-Vision po vybalení dává znát, že svoji cenu za design nedostal jen tak. Ano, leckdo by namítl, že poslední dobou ji má kde co. S cenou nebo ne, nám se zamlouvá.

Rovnou k věci

Pravdou je, že displej je velmi dobře čitelný a přehledný, což je hlavní. Také držák s kapsou na manžetu s hadičkou kvitujeme. Někdo dokonce myslel i na to, aby se přístroj nemusel stále vysouvat. Tak mu nadělil otvory pro napájecí USB-C port a pro hadičku na manžetu.

Bohužel v balení chybí napájecí adaptér či USB-C kabel, kterých se, dle našeho odhadu, v rodinách pohybuje citelně méně, než klasických s micro-USB. Proto vnímáme jako stále univerzálnější klasický micro-USB port pro podobná zařízení.

Spolehnout se můžete alternativně na tři tužkové (nabíjecí) baterie typu AA. Ty lze při troše snahy koupit za podobnou cenu jako daný kabel, kolem sto korun. Při výměně se však nastavení a paměť vymazaly. Pravděpodobně vás čeká ještě koupě USB-C kabelu či AA akumulátorů? Férově musíme říci, že na první používání máte přibaleny 3 alkalické tužkové baterie. U přístroje za doporučenou cenu 1 390 Kč (reálně kolem 1 000 kč) to zamrzí.

Ovládání je snadné, stačit vám může jenom velké tlačítko „start / stop“, zbytek byste ani nemuseli znát a potřebovat. B-Vision se o vše postará a ukáže výsledek. Každopádně pokud budete chtít nastavovat věci jako čas, hlasitost mluveného slova a hudby (k tomu se ještě vrátíme), počítejte s tím, že je tu jenom jedno tlačítko s pohybem hodnot nahoru. Pokud chcete třeba čas upravit směrem dolů, musíte si udělat s minutami a hodinami „kolečko“. U data je to horší, tam to umí pěkně naštvat, když kýžený rok přeskočíte.

K TÉMATU  Knihy nemusí být jen na papíře

Pár nedomyšleností

Vraťme se k hlasitosti. Ta je důležitá, protože hudba pomáhá určit správný čas měření. Když dohraje, máte hotovo. Vším vás také provede uměle znějící ženský hlas, který mluví bohužel pouze anglicky a nijak výrazně. To vnímáme jako opravdu velký nedostatek, vzhledem k tomu, že podobný přístroj často kupujeme pro starší lidi. Copak se vaše babička či matka kamarádí s angličtinou?

Ve výsledcích měření vám pomůže se dobře orientovat přehledná tabulka z manuálu, pokud byste si jej však chtěli stáhnout z webu v PDF a vytisknout, není tam. Zatím…

Indikaci vysokého krevního tlaku urychluje barevná stupnice nalevo. Má šest políček a tři barvy – zelenou, oranžovou a červenou. 

Jiné drobnosti jako popisovaný USB-C port bez přiloženého kabelu, komplikovanější nastavování či absence elektronické verze manuálu na webu by šlo přejít gentlemanským mlčením. Ta angličtina nám ale vadí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Nepřehlédněte

Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek