Sobota , 13. 04. 2024

Aleš

Recenze TrueLife Pulse B-Vision – anglický pacient

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

17. 05. 2021

17. 05. 2021

Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či právě tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.

Pulse B-Vision po vybalení dává znát, že svoji cenu za design nedostal jen tak. Ano, leckdo by namítl, že poslední dobou ji má kde co. S cenou nebo ne, nám se zamlouvá.

Rovnou k věci

Pravdou je, že displej je velmi dobře čitelný a přehledný, což je hlavní. Také držák s kapsou na manžetu s hadičkou kvitujeme. Někdo dokonce myslel i na to, aby se přístroj nemusel stále vysouvat. Tak mu nadělil otvory pro napájecí USB-C port a pro hadičku na manžetu.

Bohužel v balení chybí napájecí adaptér či USB-C kabel, kterých se, dle našeho odhadu, v rodinách pohybuje citelně méně, než klasických s micro-USB. Proto vnímáme jako stále univerzálnější klasický micro-USB port pro podobná zařízení.

Spolehnout se můžete alternativně na tři tužkové (nabíjecí) baterie typu AA. Ty lze při troše snahy koupit za podobnou cenu jako daný kabel, kolem sto korun. Při výměně se však nastavení a paměť vymazaly. Pravděpodobně vás čeká ještě koupě USB-C kabelu či AA akumulátorů? Férově musíme říci, že na první používání máte přibaleny 3 alkalické tužkové baterie. U přístroje za doporučenou cenu 1 390 Kč (reálně kolem 1 000 kč) to zamrzí.

Ovládání je snadné, stačit vám může jenom velké tlačítko „start / stop“, zbytek byste ani nemuseli znát a potřebovat. B-Vision se o vše postará a ukáže výsledek. Každopádně pokud budete chtít nastavovat věci jako čas, hlasitost mluveného slova a hudby (k tomu se ještě vrátíme), počítejte s tím, že je tu jenom jedno tlačítko s pohybem hodnot nahoru. Pokud chcete třeba čas upravit směrem dolů, musíte si udělat s minutami a hodinami „kolečko“. U data je to horší, tam to umí pěkně naštvat, když kýžený rok přeskočíte.

K TÉMATU  Canon Legria HF G30 - pro pokročilé amatéry s ambicemi profesionála

Pár nedomyšleností

Vraťme se k hlasitosti. Ta je důležitá, protože hudba pomáhá určit správný čas měření. Když dohraje, máte hotovo. Vším vás také provede uměle znějící ženský hlas, který mluví bohužel pouze anglicky a nijak výrazně. To vnímáme jako opravdu velký nedostatek, vzhledem k tomu, že podobný přístroj často kupujeme pro starší lidi. Copak se vaše babička či matka kamarádí s angličtinou?

Ve výsledcích měření vám pomůže se dobře orientovat přehledná tabulka z manuálu, pokud byste si jej však chtěli stáhnout z webu v PDF a vytisknout, není tam. Zatím…

Indikaci vysokého krevního tlaku urychluje barevná stupnice nalevo. Má šest políček a tři barvy – zelenou, oranžovou a červenou. 

Jiné drobnosti jako popisovaný USB-C port bez přiloženého kabelu, komplikovanější nastavování či absence elektronické verze manuálu na webu by šlo přejít gentlemanským mlčením. Ta angličtina nám ale vadí!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

DigiLidi vás zve na cestu časem s naším novým článkem. Podívejte se s námi na návrat klasických technologií v moderním kabátě. Retro technologie se vracejí do hry s úžasným moderním designem. Od klasických gramofonů po ikonické fotoaparáty - objevte, jak se oblíbené technologie z minulosti stávají stylovými a funkčními kousky v dnešní digitální éře. Připravte se na vzrušující setkání s retro technologiemi, které zaujmou každého nadšence a milovníka klasiky.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Nepřehlédněte

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek