Čtvrtek , 21. 11. 2024

Albert

Diskuze k článku

59 komentářů

    1. Sony se samozřejmě není
      Sony se samozřejmě není třeba bát, jen se nám po obrazové stránce zdál o něco horší. Ale určitě žádná tragédie to není! Je to hodně vyrovnaný souboj. Každému také nemusí vyhovovat to, co nám.

      Prostě škoda, že panel ze Samsungu není v šasi a elektronice Sony 🙂 Tak doufejme, že tito noví spojenci v nových modelech spojí zkušenosti a dočkáme se báječných produktů.

      1. recenze u konkurence
        Dobrá práce.

        Konkurence tyhle 2 TV hodnotí třeba zde:

        http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Sony_KDL-32S2530.htm
        http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/samsung_le32r87bdx.htm

        a taky jim lépe vychází Samsung.

        Návrh do budoucna – bylo by zajímavé postavit vedle toho (a jedněma očima současně zhodnotit/porovnat) i cenově srovnatelný Panasonik – třeba TX-32LMD70F – ať jsou v testu zastoupeni všichni hlavní výrobci/prodejci…

        http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Panasonic_TX32LMD70.htm

        1. LCD Panasonic
          No ja se prave rozhoduji jestli ten Samsung a nebo prave jiz zde zminovany Panasonic.Take by me zajimala recenze a posouzeni Panasonicu z jiz zde testovanymi modely 🙂

          1. Jděte rozhodně do
            Jděte rozhodně do panasonicu /IPS panel/ mám s nimi jen kladné zkušenosti.

          2. nastavenie lcd samsung le32r86bd
            nemate niekto nastavenie toho servisneho menu dostal som sa dnu ako to uvadzali na tych anglickych strankach ale problem nastal ked som sa tam zamotal v nastaveni a omylom som nieco poprepinal a teraz sa mi zda ze mi obraz sa na beznej tv jemne stmavuje a zosvetluje dvd je v poriadku.myslim ze to neni pocasim aj ked dnes dost vonku fuka a mam beznu sietovku antenu vonku. dik moc

      2. Výběr typu pro test
        Zdravím vás a díky za tyto testy. Rád je čtu a i díky nim jsem jsem se rozhodoval při výběru. Takže díky a jen víc.
        Jen jsem se chtěl zeptat na výběr typu tv. do testu. Když jsem kupoval tv. rozhodl jsem se pro sony a typ jsem posuzoval podle obrazu v prodejně. A už tam jsem viděl rozdíl v podání barev, kontrastu atd. mezi Sřadou a V. Prostě Véřada je lepší. Je to přesně jak to popisujete v testu. Proč tedy nepostavíte proti samsungu třeba Vřadu od sony. Myslím, že to je zhruba stejný typ jako samsung.
        Jen chci říci, že je mi jedno jestli vyhraje ten nebo ten. Od sony je to jediný přístroj který vlastním.
        Miloš

        1. Výběr do duelu
          Výběr do duelu je vždy problém. Už jen sehnat na stejný čas dva odpovídající přístroje. Je fakt, že technicky by V s R bylo ideálnější, ale my jsme ten test vzali hlavně z hlediska prakticky totožné ceny a co za tu cenu ten který výrobce nabídne (i když V není nijak dramaticky dražší)…jinak děkujeme za podporu;).

  1. Zdravím, nějak jste
    Zdravím, nějak jste zapoměly napsat zda-li neměly vadné pixely v obraze, což se dnes docela sem tam vyskytuje:) byl jsem v elektroworldu a díval se na ty telky tak sem tam ty vadné pixely v obreze pěkně razí:) no mě by to hodně vadilo koupit si novou telku a hned mít vadné pixely, asi bych ji hned vrátil. Přimo SONY má v návodu napsané, že se mohou v obraze vyskytnout světlé a tmavé, nebo ruznobarevné body což není prý na závadu:) jak pro koho že?

    1. vadné body
      V rychlosti jsme zskoušeli i vadné body, ale na žádné jsme nenarazili. Tedy alespoň na žádné výrazné. LCD občas tak trochu zraje a vadné body se objeví až za čas 🙁

  2. teletext
    A ten teletext u toho Samsungu je co? Podle me to o hodne lepe aspon teda z toho obrazku dokaze zobrazit Sony. Cervena, modra barva, tak jak to ma byt. A ten Samsung z toho udelal uplne jine barvy.

    1. re: teletext
      U te fotky je uvedeno, ze to neodpovida realite. Bohuzel se to nepovedlo nafotit. V realu to vypadalo presne naopak! Samsung zobrazil syte barvy, vcetne bile, pritom ne agresivni. Sony zobrazilo extremne sedou barvu na misto bile…

  3. vadné pixely
    Zdravím, moc by mě zajímalo, jestli se už někomu objevily třeba po půl nebo roce ty vadné pixely v obraze? a jestli to ruší obraz při sledování? dík 🙂

  4. Neměl jsem možnost vidět
    Neměl jsem možnost vidět vedle sebe tyto TV, ale z vlastní zkušenosti s mou LCD JVC můžu říct, že budu mít raději lepší černou než zářivou bílou. Samozřejmně že nejlépe oboje, ale to snad u těchto dvou modelů ani není možné. Foto toho Teletextu je strašné. Nechce se mi ani trošku věřit, že to nešlo vyfotit lépe. Ten Samsung bych podle té fotky hodil z okna. Když jsem kupoval LCD já, měl jsem nakonec po dlouhém výběru a srovnávání vedle sebe Sony za 35tis a JVC za 25tis (tenkrát před půl rokem) SONY na to JVC vůbec neměla.

    1. foto teletextu
      No ano, to foto vypadá fakt hrozně, ale oba testující jsme se shodli, že se nám txt na Samsungu líbí více, než na Sony. Byla to hned, bez přemýšlení a dlouhého zkoumání, shoda:) což celkem hodně vypovídá. Foto staženo, ať to zbytečně nemate . Příště budeme více a lépe fotit.

  5. Nastavení optimálního obrazu
    Dobrý večer,
    od pondělí mi pokoj zdobí právě zde recenzovaný model Samsung LE32R86BD:-). Musím říct, že v hledáčku jsem ho měl již delší dobu a vyhlášení cen EISA Awards za nejlepší evropské výrobky (nejlepší evropský HD Ready LCD TV) mi mou volbu jen potvrdilo. A dnes jsem narazil i na váš test s, pro mě:-), potěšujícím závěrem. Myslím, že v dané cenové kategorii se lepší „lcdéčko“ s tak dobrým poměrem výkon/cena nedá najít. Takže k vaši recenzi. Ano, DO nepatří asi mezi nej rychlíky, ale není to nijak tragické a nijak mě to neruší. Možná je to tím, že na pomalejší reakce DO u mnoha mnou vlastněných přístrojů jsem si zvykl, ale věřím, že někomu to může tak trochu zkazit jinak celkově výborný dojem z tohoto výrobku. Mám na recenzenty však jeden možná troufalý a bláhový dotaz. Nematé náhodou nějaké fotky z testu na jakých nastaveních a urovních jsou možné korekce obrazu? Nebo nematé v paměti jaká nastavení jsou optimální pro DVB-T příjem a jaká pro DVD? Jak píšete, v menu je tak EXTREMNÍ množství různých „hejblátek“ a režimů, že ani nevím, k čemu všemu jsou a právě proto by mě zajímalo vaše ideální nastavení (ikdyž je mi jasné, že vnímání ideálního obrazu je dost subjektivní). Byl bych vděčný za jakýkoliv tip, protože tuším, že se dá již z tak skvělého obrazu dostat obraz ještě lepší. Předem děkuji za reakci a přeji vám mnoho zdaru do další práce.
    S pozdravem,
    Martin

      1. poměr výkon/cena
        Dobrý den, vycházel jsem ze starší ceny, nevšiml jsem si slevy. Puvodní cena Panasonicu byla cca 29000,-…takže dobrá, máme soupeře:-)! Chtělo by to českou a podrobnější recenzi…

        1. Další test
          Narazil jsem na recenzi na http://www.cnet.com, kde je i krátké video preview s touto televizí. Jedná se, dle mého názoru, o stejný model jako je ten evropský, jen s typovým označením pro USA. A jsou zde i uživatelské recenze (pravda, někdy jde pouze o krátké komentáře).
          Takže pro zájemce:
          http://reviews.cnet.com/flat-panel-and-plasma/samsung-ln-t3253h/4505-6482_7-32306314.html?ar=o&tag=pdtl-list

          A btw…je zde i jejich best settings na obraz:
          http://help.cnet.com/9602-12576_39-0.html?messageID=2509983

  6. Samsung LE32R86BD vs. Philips 32PFL7332 (32PFL7562D)
    Kedze som pred istym casom porovnaval Samsung LE32R86BD s Philips 32PFL7332, napadlo ma sem hodit moje zavery (islo o jednoduchy test obrazu):
    … na oboch boli nastavene default nastavenia… ..defaultne preto, ze som potreboval hlavne otestovat to, ako bude ktory model posobit na pulte obchodu…
    Samsung mal velmi ziarivu bielu farbu a v podstate vsetky farby mal dost ziarive… je to velke lakadlo pre zakaznika, avsak v praxi nepouzitelne. Philips mal sice obraz o nieco tmavsi, ale viac naturalny. Ciernu zobrazoval Samsung velmi pekne.. ale z uhla uz isla do seda. Ked som do toho pustil cisto cierny obraz, tak mal samsung mierne navrh, ked som vsak pustil do stredu bielu kocku, samsung mal ovela sedsiu ciernu ako Philips (skoda ze som to zabudol odfotit).
    Samsung ma vacsi farebny gammut… ale na druhej strane je to aj dost nevyhoda, pretoze oranzova ide do cervenej… a cervena ma dost prepali (strata detailov). Biela zase saturovala do modra (aj ked bola o dost ziarivejsia nevyzeralo to realne) Cierna zase chytala odtien fialovej.
    Co sa tyka ostrosti… boli na tom oba rovnako.
    Movie plus vs. Digital natural motion – DNM mal mierne navrh.. vytvaral menej artefaktov.
    Testoval som to na klasickom DVD, 2x scart (skusal som CVBS aj RGB)

    Moj zaver je asi ten: Oba TV su dost dobre.. Samsung ma pekne ziarive farby, ktore su velkym lakadlom pre beznych zakaznikov… Philips ma priodzenejsi naturalny obraz, skor pouzitelny v domacom prostredi. S nastavenim som sa prilis nestihol pohrat… ked som zvysil na Philipse mierne jas a sytost farieb tak mal skoro rovake ziarive farby.

    Tu je par fotiek (sorry za velkost obrazku)
    http://img172.imagevenue.com/view.php?image=36597_LE32R86BD_vs_32PFL7332D_122_480lo.jpg

    Poznamka: Philips 32PFL7332 a 32PFL7562D je skoro to iste, len 7332 nema DVBT a predny ram nie je skleneny.. momentalne vsak tieto modely koncia a od septembra ich nahradi Philips 32PFL7762D.

  7. subjektivní
    Porovnávání obrazu je velmi subjektivní záležitostí a pokud se zrovna nejedná o diametrální rozdíl kvality obrazu, tak bych se nepouštěl do výroků , něco se nám zdálo lepší a soustředil bych se pouze na popsání charakteru obrazu. Jen doufám, že když jste srovnávali obraz, tak jste nevycházeli z nastavení všech parametrů na stejnou hodnotu, ale pokusili se najít pro každý televizor nejlepší nastavení a tyto výsledky navzájem porovnat. Protože jinak by to byla ohromná chyba, každý výrobce má od výroby hodnoty jasu a kontrastu na nějaké úrovni a někteří mohou mít i tyto výchozí hodnoty nastavené na samé hranici výkonu obrazovky, což má za následek její horší životnost. Prodával jsem televizory skorem osm let a mohu potvrdit, že obrazovky od Sony měli vžy sklon ke studenějším barvám, oproti tomu takový Philips podával obraz vždy jak omalovánku. Mě se to osobně vůbec nelíbilo a když jste koukl třeba na hlasatele v TV, tak na Sony TV jste viděl kdejakou vrásku či bradavičku, kdežto Philips barvy zdatně rozpíjel, a teďka pozor, většině zákazníků se právě tahle pastelová omalovánka líbila! Takže je velmi subjektivní tvrdit tohle je lepší. Ještě jednou zdůrazňuji, pokud tam není diametrální rozdíl.
    A aby to nevypadalo, že jsem jen nějaký rejpal, tak nakonec musím pochválit váš web, líbí se mě, jednoduchý, přehledný, nepřeplácaný s hodnotnými informacemi.
    Ještě bych poznamenal takovou perličku, nemá náhodou Sony se Samsungem společnou fabriku na surové LCD dipleje? Já bych řekl , že jsem to kdesi četl. Stejně tak Philips s LG.

    1. společná továrna
      Děkujeme za pochvalu. O společné továrně v textu píšeme, stejně tak o nastavení obrazu.

  8. Srovnavate aktualni Samsung s neakt. modelem SONY nizsi rady
    Dobrý den.
    Nejsem si jistý, zda je tohle korektní srovnání. Přístoupili jste k tomu asi dle ceny pro zákazníka, která se opravdu srovnatelně pohybuje u těchto 2 modelů. Když se ale kdokoli podívá do struktury řad LCD televizí SONY a SAMSUNG, musí mu být jasné, že toto nejsou srovnatelné řady. Pokud vezmete jako základ dnes velmi prodávaný model Samsung 32R86BDX, který za posledních několik měsíců postihl obrovský pokles ceny, existují vůči němu 2 modely Sony, která právě teď mění řady. Tedy buď KDL-32V2500, nebo v nových řadách již v malých uhlopříčkách nahrazeno S řadou, která získala parametry řady V a přidala něco málo navíc, ale ne S2530, ale S3000 (3010,3020). Pak dostanete stejné nebo podobné výchozí parametry, tedy dny. kontrast 8000:1, 3x HDMI, kvalitnější podsvícení a tím pádem lepší podání barev a color gamut, featury zpracování obrazu v rámci Bravia Engine u Sony vůči Movie plus a DNIe u Samsungu.

    Nelze vyloučit, že za pár měsíců se situace mírně zblíží, nebo otočí, to až se posune lifecyklus obou výrobců a až tedy budou stávající modely SONY delší dobu na trhu a klesne u nich cena a až Samsung přijde s novými. Pravdou ovšem asi zůstane, že Sony bude při stejných výchozích parametrech vždy o něco více.

    No a ještě jedna informace k panelům, je pravdou, že Sony se se Samsungem podílí na výrobě S-PVA panelů a tyto panely i mnohdy oba používají ve svých výrobcích, pravdou ale také je, že zrovna Samsung do tohoto modelu v různém čase a různých montážních regionech montuje různé panely, v tuto chvíli třeba v SK montují panely Samsung S-PVA, ale oběvují se po světě v recenzích i 32R8x televize s panely A-MVA a jiné xMVA technologie od AU Optronics (AUO), Chi Mei Optoelectronics (CMO) či Chunghwa Picture Tubes (CPT). Kvalita pak může být velmi nevyrovnaná a v některých recenzích s panelem CMO si například stěžovali na velmi malé pozorovací úhly kolem 100st bez zjevných barevných posunů a velkého úbytku kontrastu. Jak je to se situací u SONY netuším.

    Pls, jaký panel byl v TV ve Vaší recenzi? Lze to zjistit třeba v servisním menu, jak naleznete například zde: http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=601553
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:10800

    Díky
    Maarty

  9. Jako zaklad snad OK, pridal bych vice inforaci, zde me postrehy.
    Dobrýd den.

    Podle mě chybí v recenzi spousta věcí, možná by stálo za to se inspirovat třeba zde http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE32R87BDX/, z toho se anglicky rozumící člověk dozví více. Ale i takovéto porovnání samozřejmě může být pro někoho užitečné.

    Co my chybí:
    – kalibrace televizí dle stejného vzorce a pak teprve srovnání
    – více informací, jak si poradí TV s jakým materiálem (SD rozlišení z analogu či třeba z DVD, 720p, 1080i z kvalitního zdroje)
    – více informací o uplatnění a důsledcích (pozitivních i negativích) režimů jako je DNIe, Movie plus, Noise Reduction apod.
    – Informace o možnosti připoejní PC (třeba jako HTPC)

    Sám jsem při výběru TV pro sebe měl po velmi krátkou dobu srovnání Samsung 32R87BDX a Sony KDL-32S3010 a mám tyto nesouvislé postřehy, z nichž některé se shodují s Vašimi:

    Samsung:
    – Samsung viditelně na první pohled zářivější obraz a vetší kontrast, ale často za cenu přepalů a mírného barevného posunu u červené, doladitelné pouze v některých případech při stažení jasu, kontrastu apod.
    – Tendence přepalů u červené se velmi těžko eliminují i při velmi rozsáhlých možnostech nastavení, ale pravda je, že jsem neměl až tolik času
    – Příliš pomalé odezvy na stisk tlačítka DO a je třeba hodně mačkat
    – Příliš komplikované DO, které ve finále i přes více tlačítek nezjednoduší ovládání, doložím níže
    – Režim DNIe bez větších pozitivních efektů
    – Dobře vyřešené pamatování si nastavení pro jednotlivé vstupy, včetně režimu
    – Ne všechna nastavení lze aplikovat u všech 3 režimů

    Sony:
    – Na první pohled jakoby méně kontrastní obraz, ale řekl bych věrnější barvy (i zde je malý problém s posunem červené), téměř žádné problémy s přepaly, v černé více podrobností, ne tak brilantní bílá
    – Jednoduché ale dobře zpracované DO s intuitivním ovládáním
    – Režim Kino například u analog vysílání velmi dobře redukuje šum a celkem efektně ale s rozumem obrazu subjektivně řešeno pomůže
    – Menší možnosti nastavení obrazu (chybí například vyvážení bílé, berevné posuny RGB apod.)

    Obě televize velmi dobře zvádají HD 720p, ale i downscale 1080i videa, byl jsem velmi spokojen, pozor, ani jedna neumí na žádném vstupu 1080p.

    Obě televize ještě, narozdíl od tvrzení v recenzi, podle mě nejsou vyloženě pro sportovní fajnšmekry, rozhodně například u fotbalu zejména, ale i jinde jsem mition blur viděl a neeliminovali ho ani dostupné technologie. Přesto se s tím spokojím, ale kdekdo by asi raději měl koukat po modelech s 100Hz nebo nově u Sony dokonce 120Hz technologiích, u Sony řada D, u Samsungu řada M, Panasonic v názvu X.

    Já jsem měl nejprve vyhlédnut Samsung a když jsem ho měl k dispozici, byl jsem s obrazem celkem spokojen, na výtky jsem přišel až při krátkém porovnání, ale popíšu jednu věc, která mě na Samsungu velmi vadila a se kterou já osobně měl problém. Už jsem výše popisoval drobné problémy s DO (pomalé odezvy, příliš se musí mačkat, komplikované). Například Zapnutí teletextu a vypnutí je dvěma tlačítky od sebe velmi vzdálenými apod. Ale největší problém pro mě je šíleně pomalé přepínání mezi vstupy. Je totiž řešeno budež v hloubi menu, nebo tlačítkem na DO, kterýom dokolečka vstupy listujete. Jenže vstupů je hodně, každé přepnutí trvá řekl bych tak 1-1,5 sekundy a navíc nelze dopředu na DO namačkat, ale musíte sledovat, jakmile se objeví obraz, můžete teprva znovu stisknout tlačítko. Neměřil jsem to, ale od boku bych řekl, že od analog interního tuneru k 1. HDM to trvalo tak cca 6 sekund a to nemluvím o tom, že mohou být obsazeny třeba všechny HDMI porty. Spekuloval jsem nad tím dlouho, ale zkrátit to nijak neje.

    Sony to má vyřešeno takto:
    Tlačítkem mezi šipkami vždy rozbalíte seznam buď analog stanic (když jste na analogu), nebo digital stanic, nebo externích vstupů a pak už jen rychle šiokami na ten který chcete a potvrdit. Dedikovaným tlačítkem přepínáte mezi všemi vstupy, tedy analog (nebo digital) a externí vstupy a to vždy na vstup, který byl naposled opuštěn. Pak buď dalším stiskem listujete (BTW rychleji než u Samsungu), nebo stisknete to tlačítko mezi šipkami a máte seznam.

    Celkově jsem to tedy vyhodnotil tak, že přes větší možnosti nastavení obrazu u Samsungu a o něco lepší kontrast (subjektivně hodnoceno), se mi jeví jako obrazově a hlavně prakticky použitelnější Sony. Zaprvé škoda, že tento srovnatelný typ stojí skoro o 3 tis více a ještě větší, že když už jsem si ji koupil, mi za 2 dny odešla 🙁 Přesto je asi volba jasná, byť jsem se s prodejcem zatím dohodl na vrácení peněz a vyčkání, až ji bude mét opět skladem, nebo třeba až bude finančně ještě zajímavější.

    Díky za trpělivost s dlouhým příspěvkem.
    Maarty

    1. Omluva ze preklepy, male doplneni.
      Uz je asi pozde a jak clovek specha do postele…., tak kdyz na to po sobe kouka, to je hruza tech preklepu.
      No a jen male doplneni k tomu problemu prepinani vstupu, Sony napriklad treba resi i takovou vec, ze kdyz chcete mezi vstupy listovat, nebo mit kratsi zobrazeny seznam, staci nepouzite vstupy v menu oznacit jako „nepouzit“ a nejsou zarazeny do seznamu ani do kolecka listovani. Proste Sony jiz dela TV dlouho a zkusenost je zde znat, ergonomie je opravdu, jak pisete i Vy v recenzi, lepsi.

  10. LE32R86BD neumi cesky EPG
    Ahoj,
    minulí týden jsem si dovezl moje nove LCD TV SAmsung LE32R86BD a jak jsem zjistil neumí tento model TV v eúpg česky. I když všude na netu píšou, že ano. Volal jsem na Samsung a tam potvrdili, že o tom vědí, a že se prý na problému pracuje. Pak jsem volal na servis (www.lce.cz) , tam mě řekli, že to prý dělá půlka tohoto modelu, že prej asi zavysí na tom, kde to bylo vyrobeno. Nikde není ani zmínka o tom, kdy, nebo vůbec cokoli o tomoto problému. Radši se to tutlá. A oprava prý bude tak, že vezmete televizi a odvezete do prahy a tam vám v rámci servisního zásahu přehrají sw.
    Jinak , telka je líná, na televizi je to děsný. Ani digitální pozemní tv to neuživý. Sedím od toho 3 metry a mam tam fleky, mapy a tak. Paradoxni je, ze vyborny obraz ma reklama. PC nebo DVD zdroj je super. HDMI jsem ještě nezkoušel. Doufam, ze casem bude adekvatní zdroj signalu pro mé velké rozlišení 1366×798. :))
    Mam sw: T-BDXPDEU00-1009 , fw: T-ST1DEU7-1000
    jenik

    1. Nejen vaše televize neumí
      Nejen vaše televize neumí česky. Tolik hrubek se jen tak nevidí. Takže za češtinu vám dávám 5.

    2. Česky umí
      Ač to zní nelogicky, české EPG v kompletní dikaritice funguje pokud se za region vybere Velká Británie a nikoliv Východní Evropa.

      1. predbehl jste me
        dnes me toto rekli v tom samem servisu a mohu to potvrdit. EPG funguje. Dokonce to vypada, ze to reaguje i na zmenu pomeru stran. diky. Snad tato informace pomuze i dalsim.

  11. Neaktivní (nefungující?) funkce Samsung LE32R86BD
    Zdravím,
    mám takový problém, který jsem s pomocí manuálu nevyřešil. V položce „Nastavení“ nemohu přejít na následující položky a příp. je zapnout:
    -Režim hry
    -PC
    -Domácí kino na PC
    -Úroveň černé HDMI
    -PIP
    Ohledně PIP: domovské stránky uvádějí, že jej má a manuál neuvádí nic o tom, že u tohoto daného modelu tato funkce aktivovat nelze. Dle manuálu je toto možné nastavit.
    Prosím o radu jak PIP nastavit, resp. aktivovat.
    Předem díky. R.

    1. Re: Neaktivní (nefungující?) funkce Samsung LE32R86BD
      Mám stejné problémy nastavení, hlavně mi vadí PIP. Už víte jak na to. Děkuji

  12. barvy samsung le32r87bd
    Vím že o nastavení barev jsou zde odkazy na anglické stránky ale těch nastavení je tam mnoho a podle mne malo komu vyhovují, podělte se prosím s přesnym obrazovým nastavení pro příjem TV analogem, nejlépe fotografiemi, velice děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Celosvětový výpadek počítačů s Windows byl způsoben požadavky Evropské komise, říká Microsoft, a měli bychom si na to zvyknout. Výpadek, který zavíral letiště, nemocnice a televizní stanice, byl ve skutečnosti způsoben jedinou aktualizací systému Windows. Bezpečnostní firma CrowdStrike vydala chybnou aktualizaci, která, jak připouští, způsobila problém.
Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Tato věc patří do trochu jiného soudku, než běžně testujeme. Značka TrueLife patří do portfolia české společnosti elem6, které čítá také značku Lamax. Zaměřuje se na elektroniku určenou k péči o zdraví či tělo jako elektrické kartáčky, chytré váhy či teploměry, tlakoměry. S jednou takovou novinkou vás zkusíme v rychlosti seznámit.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek