Pátek , 17. 01. 2025

Drahoslav

TrueCrypt zemřel – ať žije král!

29. 05. 2014

29. 05. 2014

Většinu uživatelů, čekajících na aktualizaci již přes 2 roky starého kódu, to jistě překvapilo, ale místo kýženého updatu se dočkali ukončení projektu.

Proč se tak stalo? Asi nemá cenu to zde rozebírat, protože internet je plný hypotéz na toto téma: od těch prostých (hacking) až po ty konspirační (ve hře může být Microsoft či samotná vláda USA, resp. její prodloužená ruka NSA). Tento článek vznikl spíše jako pocta velmi kvalitnímu a respektovanému programu a poděkování autorům. Král zemřel, ať žije král!

TIP: Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

Informace na hostitelském webu SourceForge.net, určenému všemožným open source projektům, zní: „The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP. Windows 8/7/Vista and later offer integrated support for encrypted disks and virtual disk images. Such integrated support is also available on other platforms. You should migrate any data encrypted by TrueCrypt to encrypted disks or virtual disk images supported on your platform.“

Zkráceně už prý program není třeba, když byla ukončena podpora Windows XP, protože Visty, „Sedmičky“ a „Osmičky“ již šifrovat disk umí (sice zdaleka ne všechny verze, ale „vzal to čert“), stejně tak jiné platformy.

Možnými alternativami z ranku svobodného softwaru se pro Vás mohou stát AxCrypt (šifruje jen soubory) či DiskCryptor (umí šifrovat oddíly včetně systémového).

Zdroj: SourceForge.net 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek