Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

Nvidia vypustila bestii GeForce GTX Titan Black 6 GB

20. 02. 2014

20. 02. 2014

Jde o druhou generaci edice Titan, tj. nejvýkonnější grafickou kartu. Verze Black staví na grafickém jádře GK110B s vyššími takty a logicky i vyšším výkonem v porovnání s GeForce GTX 780 Ti, vycházející ze stejného jádra.

Abychom zbytečně nepapouškovali, co již někdo přehledně zpracoval, specifikace karty si prohlédněte na obrázku, kde jsou srvonány s GeForce GTX 780 Ti. Po jejich přečtení nikoho jistě nepřekvapí podporda až čtyř monitorů při maximálním rozlišení 4096 × 2160, spotřeba 250 W ani cena 999 USD (asi 19 900 Kč).

Výrobcem deklarovaný výkon má činit solidních výpočetní výkon 5,1 TFLOPS (FLoating-point OPerations per Second). Pro ilustraci uveďme, že typická stolní kalkulačka disponuje výkone v řádech jednotek či desítek FLOPS.

V na dalších obrázcích vidíte výkon karty v nejnovějších hrách a její srovnání s dalšími „grafikami“ z produktové řady Nvidia.

Zdroje: Nvidia Blog, GeForce.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším zástupcem herních periferií značky Genesis, kterého vám představíme, je vrcholný model sluchátek Neon 750 RGB. Ty mají tradičně velmi bohatou výbavu včetně obalu pro přenos. Zaujmout chtějí mimo jiné aktivním osvětlením, které je přímo nabíjeno USB portem.
Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek