Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Boj o Ukrajinu se přenesl i na internet

16. 03. 2014

16. 03. 2014

V neděli shodili hackeři několik veřejných webů NATO, oznámila tisková mluvčí přes Twitter. Načasování nebude náhodné. Souvisí s událostmi na Ukrajině?

Dle tiskové mluvčí Oany Lungescu začaly útoky již v sobotu večer a pokračovaly do neděle. Většina služeb  má být již obnovena. Důležité je mít na paměti, že jde jen o veřejné weby, které rozhodně nijak neovlivňují ostatní a pro chod aliance důležitou infrastrukturu, podotkl jiný úředník.

TIP: Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

Naopak hlavní webová stránka Severoatlantické aliance, která zveřejnila prohlášení Anderse Fogh Rasmussena, generálního tajemníka NATO, o možné nelegitimnosti nedělního referenda o budoucím statusu Krymu, které mělo porušit mezinárodní právo, fungovala během útoků s výpadky. Paradoxně byla zasažena i stránka centra kybernetické bezpečnosti v Estonsku přičleněného k NATO.

Šlo o klasický DDoS (distributed denial of service) útok, jehož cílem je zahlcení serverů množstvím dotazů s následkem zpomalení či „shození“ služby. Skupina nazývající se Cyber Berkut sdělila, že útok byl proveden vlasteneckými Ukrajinci rozezlenými nad tím, jak se NATO plete do jejich země. Toto tvrzení nelze nezávisle ověřit, může jít tedy i proruské stoupence Janukoviče.

Zdroj: Reuters

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek