Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Boj o Ukrajinu se přenesl i na internet

16. 03. 2014

16. 03. 2014

V neděli shodili hackeři několik veřejných webů NATO, oznámila tisková mluvčí přes Twitter. Načasování nebude náhodné. Souvisí s událostmi na Ukrajině?

Dle tiskové mluvčí Oany Lungescu začaly útoky již v sobotu večer a pokračovaly do neděle. Většina služeb  má být již obnovena. Důležité je mít na paměti, že jde jen o veřejné weby, které rozhodně nijak neovlivňují ostatní a pro chod aliance důležitou infrastrukturu, podotkl jiný úředník.

TIP: Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

Naopak hlavní webová stránka Severoatlantické aliance, která zveřejnila prohlášení Anderse Fogh Rasmussena, generálního tajemníka NATO, o možné nelegitimnosti nedělního referenda o budoucím statusu Krymu, které mělo porušit mezinárodní právo, fungovala během útoků s výpadky. Paradoxně byla zasažena i stránka centra kybernetické bezpečnosti v Estonsku přičleněného k NATO.

Šlo o klasický DDoS (distributed denial of service) útok, jehož cílem je zahlcení serverů množstvím dotazů s následkem zpomalení či „shození“ služby. Skupina nazývající se Cyber Berkut sdělila, že útok byl proveden vlasteneckými Ukrajinci rozezlenými nad tím, jak se NATO plete do jejich země. Toto tvrzení nelze nezávisle ověřit, může jít tedy i proruské stoupence Janukoviče.

Zdroj: Reuters

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek