Sobota , 15. 06. 2024

Vít

Boj o Ukrajinu se přenesl i na internet

16. 03. 2014

16. 03. 2014

V neděli shodili hackeři několik veřejných webů NATO, oznámila tisková mluvčí přes Twitter. Načasování nebude náhodné. Souvisí s událostmi na Ukrajině?

Dle tiskové mluvčí Oany Lungescu začaly útoky již v sobotu večer a pokračovaly do neděle. Většina služeb  má být již obnovena. Důležité je mít na paměti, že jde jen o veřejné weby, které rozhodně nijak neovlivňují ostatní a pro chod aliance důležitou infrastrukturu, podotkl jiný úředník.

TIP: Hackeři napadli web kasin Las Vegas Sands Corp.

Naopak hlavní webová stránka Severoatlantické aliance, která zveřejnila prohlášení Anderse Fogh Rasmussena, generálního tajemníka NATO, o možné nelegitimnosti nedělního referenda o budoucím statusu Krymu, které mělo porušit mezinárodní právo, fungovala během útoků s výpadky. Paradoxně byla zasažena i stránka centra kybernetické bezpečnosti v Estonsku přičleněného k NATO.

Šlo o klasický DDoS (distributed denial of service) útok, jehož cílem je zahlcení serverů množstvím dotazů s následkem zpomalení či „shození“ služby. Skupina nazývající se Cyber Berkut sdělila, že útok byl proveden vlasteneckými Ukrajinci rozezlenými nad tím, jak se NATO plete do jejich země. Toto tvrzení nelze nezávisle ověřit, může jít tedy i proruské stoupence Janukoviče.

Zdroj: Reuters

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek