Neděle , 28. 05. 2023

Valdemar

TrueCrypt zemřel – ať žije král!

29. 05. 2014

29. 05. 2014

Většinu uživatelů, čekajících na aktualizaci již přes 2 roky starého kódu, to jistě překvapilo, ale místo kýženého updatu se dočkali ukončení projektu.

Proč se tak stalo? Asi nemá cenu to zde rozebírat, protože internet je plný hypotéz na toto téma: od těch prostých (hacking) až po ty konspirační (ve hře může být Microsoft či samotná vláda USA, resp. její prodloužená ruka NSA). Tento článek vznikl spíše jako pocta velmi kvalitnímu a respektovanému programu a poděkování autorům. Král zemřel, ať žije král!

TIP: Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

Informace na hostitelském webu SourceForge.net, určenému všemožným open source projektům, zní: „The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP. Windows 8/7/Vista and later offer integrated support for encrypted disks and virtual disk images. Such integrated support is also available on other platforms. You should migrate any data encrypted by TrueCrypt to encrypted disks or virtual disk images supported on your platform.“

Zkráceně už prý program není třeba, když byla ukončena podpora Windows XP, protože Visty, „Sedmičky“ a „Osmičky“ již šifrovat disk umí (sice zdaleka ne všechny verze, ale „vzal to čert“), stejně tak jiné platformy.

Možnými alternativami z ranku svobodného softwaru se pro Vás mohou stát AxCrypt (šifruje jen soubory) či DiskCryptor (umí šifrovat oddíly včetně systémového).

Zdroj: SourceForge.net 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Nepřehlédněte

Vinylové desky (LP) se v posledních letech dokázaly vrátit na výsluní a jejich prodeje rostou. I malé dítě dnes stále ví, jak gramofonová deska vypadá. S audiokazetami či „cédéčky“ to ale, alespoň zatím, na podobný comeback nevypadá. To však nebrání tomu na tyto hudební nosiče alespoň zavzpomínat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek