Středa , 04. 10. 2023

Bohumil

Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

27. 12. 2013

27. 12. 2013

Ačkoliv samotný vlastník legendy, společnost AOL, již dříve avizoval, že 20. prosince 2013 „vypne servery“. Winamp přežívá dál…

Přesvědčit se o tom můžeme velmi jednoduše sami. Přímo na webu, který, ač stále obsahuje varování, že po 20. prosinci si program již nestáhnete, tuto možnost nabízí i nadále. Dokonce v novější verzi 5.666.

Otázka, jaká je budoucnost Winampu, má-li ji vůbec, se i přes to (či právě proto) nabízí. Zatím to nevypadá, že by se jej chtěl vlastník vzdát bez boje či zadarmo a naplnit očekávání iniciativy Safe Winamp uvolněním zdrojových kódů, čímž by Winamp de facto transformoval v open source. Na internetu se naopak množí spekulace, že jej chce někdo koupit. Ten někdo prý není nikdo jiný než Microsoft.

Redaktoři webu Neowin se proto spojili přes Twiter s jedním z členů vývojového týmu Winampu, Eddym Rychmanem, a zeptali se ho, jak se celá situace vyvíjí. Z odpovědi je zřejmé, že ač stále nevím co, něco se děje. Uvidíme, zda-li Winamp přežije svoji smrt, anebo jsme svědky agónie umírajícího.

Zatím jako jedna z reakcí vznikl program Spotiamp pro Windows, který Winamp kopíruje a zvládá některé jeho funkce včetně vizualizačních pluginů. Hlavním cílem Spotiampu ale zůstává schopnost streamovat hudbu společnosti Spotify.

Zdroje: Neowin, Spotify, Winamp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy RAZE 2 twins se nebojí originality a inovativního přístupu. Navíc opět nabízí ochranu proti vodě IPx7. RAZE 2 twins tvoří dva menší reproduktory s možností pevného fyzického spojení a ještě překrytí ochrannou gumou, která dodá potřebný styl a základní odolnost při pádu. Každý nabízí výkon 12 W, propojeny jsou navzájem technologií True Wireless a k počítači či mobilu se připojí prostřednictvím Bluetooth 4.2.

Vzpomínáte na večerníček o včelích medvídcích, kde byl brouk kvapník, který stále chvátal a neměl chvíli čas? Pokud patříte k obdobné sortě pracantů, může vám pomoci SSD přenosný disk Adata, je opravdu rychlý. Podobně jako onen brouček vás moc nezdrží a přežije i pád (například do louže).

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek