Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

27. 12. 2013

27. 12. 2013

Ačkoliv samotný vlastník legendy, společnost AOL, již dříve avizoval, že 20. prosince 2013 „vypne servery“. Winamp přežívá dál…

Přesvědčit se o tom můžeme velmi jednoduše sami. Přímo na webu, který, ač stále obsahuje varování, že po 20. prosinci si program již nestáhnete, tuto možnost nabízí i nadále. Dokonce v novější verzi 5.666.

Otázka, jaká je budoucnost Winampu, má-li ji vůbec, se i přes to (či právě proto) nabízí. Zatím to nevypadá, že by se jej chtěl vlastník vzdát bez boje či zadarmo a naplnit očekávání iniciativy Safe Winamp uvolněním zdrojových kódů, čímž by Winamp de facto transformoval v open source. Na internetu se naopak množí spekulace, že jej chce někdo koupit. Ten někdo prý není nikdo jiný než Microsoft.

Redaktoři webu Neowin se proto spojili přes Twiter s jedním z členů vývojového týmu Winampu, Eddym Rychmanem, a zeptali se ho, jak se celá situace vyvíjí. Z odpovědi je zřejmé, že ač stále nevím co, něco se děje. Uvidíme, zda-li Winamp přežije svoji smrt, anebo jsme svědky agónie umírajícího.

Zatím jako jedna z reakcí vznikl program Spotiamp pro Windows, který Winamp kopíruje a zvládá některé jeho funkce včetně vizualizačních pluginů. Hlavním cílem Spotiampu ale zůstává schopnost streamovat hudbu společnosti Spotify.

Zdroje: Neowin, Spotify, Winamp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek