Neděle , 28. 05. 2023

Vilém

Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

27. 12. 2013

27. 12. 2013

Ačkoliv samotný vlastník legendy, společnost AOL, již dříve avizoval, že 20. prosince 2013 „vypne servery“. Winamp přežívá dál…

Přesvědčit se o tom můžeme velmi jednoduše sami. Přímo na webu, který, ač stále obsahuje varování, že po 20. prosinci si program již nestáhnete, tuto možnost nabízí i nadále. Dokonce v novější verzi 5.666.

Otázka, jaká je budoucnost Winampu, má-li ji vůbec, se i přes to (či právě proto) nabízí. Zatím to nevypadá, že by se jej chtěl vlastník vzdát bez boje či zadarmo a naplnit očekávání iniciativy Safe Winamp uvolněním zdrojových kódů, čímž by Winamp de facto transformoval v open source. Na internetu se naopak množí spekulace, že jej chce někdo koupit. Ten někdo prý není nikdo jiný než Microsoft.

Redaktoři webu Neowin se proto spojili přes Twiter s jedním z členů vývojového týmu Winampu, Eddym Rychmanem, a zeptali se ho, jak se celá situace vyvíjí. Z odpovědi je zřejmé, že ač stále nevím co, něco se děje. Uvidíme, zda-li Winamp přežije svoji smrt, anebo jsme svědky agónie umírajícího.

Zatím jako jedna z reakcí vznikl program Spotiamp pro Windows, který Winamp kopíruje a zvládá některé jeho funkce včetně vizualizačních pluginů. Hlavním cílem Spotiampu ale zůstává schopnost streamovat hudbu společnosti Spotify.

Zdroje: Neowin, Spotify, Winamp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek.
Postavili jsme proti sobě lehká, otevřená, na uších ležící sluchátka vhodná na doma i na použití venku. Konkrétně druhou generaci legendárních Sennheiser – PX100 II a zajímavý produkt švédského výrobce V-Jays. Již nyní prozraďme, že tak dramatický duel jsme tu dlouho neměli. Rozdíly jsou propastné. A to na obou stranách…
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek