Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

ADATA nabije telefon na 80% kapacitu za 30 minut

01. 12. 2016

01. 12. 2016

ADATA dnes představila power banku A10050QC, nejrychlejší nabíjecí příslušenství ve svém portfoliu. Pro co nejrychlejší nabíjení používá power banka technologii Qualcomm Quick Charge 3.0. Zatímco vstupní port má podobu USB-C, výstupní porty jsou hned dva – jeden USB-C, druhý USB-A. Prémiové japonské baterie Panasonic s celkovou kapacitou 10 050 mAh jsou ukryty v pokoveném obalu s texturou, takže se pohodlně drží v ruce. Power banka je vybavena šesti ochrannými obvody pro zajištění bezpečnosti uživatelů, zařízení i jeho okolí.

ADATA založila svou power banku A10050QC na technologii Quick Charge 3.0. Díky tomu je o 40 % účinnější než power banky využívající starší technologii Quick Charge 2.0 a může dobíjet vybraná zařízení až čtyřikrát rychleji než power banky, které technologii Quick Charge nepoužívají vůbec. A10050QC nabije typický 5“ smartphone z „nuly“ na 80 % kapacity baterie za pouhých 30 minut.

Dva výstupní porty zvyšují použitelnost power banky; uživatelé mohou současně nabíjet dvě zařízení. Kromě toho má power banka port USB-C i USB-A, takže je zajištěna kompatibilita s velkým množstvím zařízení. USB-C výstup podporuje až 18W výkon, oba výstupy pak dohromady zvládnou proud až 4,6 A. Díky tomu power banka nabíjí podstatně rychleji než jiná zařízení tohoto typu, která typicky nabízejí proud nanejvýš 2,1 A. A10050QC umožňuje současné nabíjení a vybíjení, takže může bezpečně nabíjet dvě zařízení a při tom se současně nabíjet ze zásuvky. Pro rychlé dobití vlastní power banky slouží vstup podporující proud do 2,5 A; mnohem vyšší než u srovnatelných produktů.

Kromě technologie Quick Charge 3.0 použili inženýři z ADATA také technologii INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage). Power banka A10050QC aktivně detekuje připojená zařízení a podle toho zvolí výstupní napětí 5 nebo 12 V tak, aby pracovala co nejúčinněji, s nejnižšími možnými tepelnými ztrátami a zvýšila životnost baterií.

A10050QC obsahuje japonské baterie Panasonic a proprietární tchajwanské obvody ADATA, které zajišťují hned šest úrovní bezpečnosti – proti přílišnému nabití, přílišnému vybití, velkému napětí, velkému proudu, přehřátí a zkratu. Stylové pokovené kryty s texturou, které usnadňují pevné uchopené a přenosnost, prošly přísnými testy požární bezpečnosti a odolnosti proti nárazům, čímž je zajištěno bezpečné a dlouhodobé fungování power banky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek