Pátek , 25. 04. 2025

Marek

ASUS ROG Strix SCAR II s obnovovací frekvencí displeje 144 Hz

25. 09. 2018

25. 09. 2018

ASUS začal v Česku prodávat 15,6“ notebook ROG Strix SCAR II GL504, určený zejména pro hráče FPS her. Jeho zcela nový design se vyznačuje povrchovou úpravou víka ve stylu kartáčovaného kovu, novým rozložením klávesnice a předním světelným RGB pruhem s technologií Aura Sync. Strix SCAR II jako první notebook na světě disponuje kombinací displeje se super tenkým rámečkem, obnovovací frekvencí 144 Hz a rychlou dobou odezvy 3 ms (šedá – šedá). K hernímu komfortu přispívá klávesnice HyperStrike Pro i technologie HyperCool Pro zajišťující chlazení procesoru Intel Core i7 Coffee Lake a grafické karty NVIDIA GeForce GXT 1060. Novinka je také prvním herním notebookem na světě vybaveným více Wi-Fi anténami, díky čemuž nabízí stabilní online hraní. Notebook ROG Strix SCAR II GL504 se v České republice prodává za 42 990 Kč s DPH.

Strix SCAR II je prvním notebookem na světě s displejem s velmi úzkým rámečkem, obnovovací frekvencí 144 Hz a dobou odezvy 3ms (šedá – šedá). Díky ztenčeným rámečkům kolem displeje je menší i celé tělo notebooku. Strix SCAR II GL504 je o 2,33 cm užší než jeho předchůdce a také lehčí s celkovou hmotností 2,4 kg. Speciální pryžový rámeček obklopující displej jej chrání před poškozením při zavírání a otevírání víka. Panel s frekvencí 144 Hz a doba odezvy 3 ms zajišťují vysoký jas a plynulý obraz, což hráčům umožňuje okamžitě a přesně reagovat na to, co se právě ve hře odehrává.

Strix SCAR II je vybaven herní klávesnicí s technologií HyperStrike Pro, která okamžitě reaguje na příkazy. Nabízí čtyři klávesové zkratky, čtyři zóny přizpůsobitelného RGB podsvícení kompatibilního s technologií Aura Sync a ergonomicky navržené klávesy s 0,25mm zakřivením.

Technologie ROG Overstroke umožňuje dřívější reakci kláves a má delší aktivní zónu stisku pro jejich rychlé, přesné a snadné stisknutí. Na klávesnici je zvýrazněna skupina WASD s průhlednými kryty kláves a technologií N-key rollover. Klávesnice garantuje životnost 20 milionů stisků jednotlivých kláves.

Strix SCAR II je první herní notebook na světě s více Wi-Fi anténami, které přispívají ke stabilnějšímu online hraní. Patentovaná technologie ROG RangeBoost využívá kombinaci čtyř antén, které jsou umístěny v přední a zadní části notebooku. Speciální algoritmus neustále skenuje a vybírá optimální dvojici antén pro pokrytí všech hluchých bodů. Díky tomu zvládne notebook pokrýt o 30 % větší plochu než s běžnou anténou. Nejnovější standard Wi-Fi 802.11ac Wave 2 poskytuje rychlosti až 1,7 Gb/s, tedy dvakrát vyšší než 802.11ac 2×2 a 12x vyšší než standard 802.11b/g/n.

Strix SCAR II pohání procesor Intel Core i7 osmé generace v kombinaci s 16 GB operační paměti DDR4 2666 MHz. O grafický výkon notebooku se stará herní grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1060. Dostatečný úložný prostor garantuje spojení rychlého SSD M.2 NVMe PCIe s kapacitou 256 GB a pevného 1TB disku Seagate FireCuda.

Systém chlazení HyperCool Pro pomáhá notebooku využít maximum výkonného procesoru a grafické karty. Rozšířená chladicí deska absorbuje teplo a rovnoměrně jej rozšiřuje, aby se zabránilo přehřívání systému a aby teplota součástek čipové sady nepřesáhla hranici 90 °C. Dva výkonné 12V ventilátory poskytují větší průtok a zvýšený tlak vzduchu pro chlazení CPU a GPU a odvádějí horký vzduch ven z těla notebooku.

Technologie HyperCool Pro obsahuje systém Anti-Dust Cooling (ADC), který využívá odstředivou sílu pro odstranění prachových částic a nečistot z útrob počítače. Zabraňuje tak hromadění nečistot v chladiči a zajišťuje tím stabilní herní výkon.

Běžná konstrukce víka notebooku by mohla blokovat proudění vzduchu ven z šasi, což by mohlo v kritických situacích vést k přehřátí systému. Patentované lichoběžníkové víko použité u Strix SCAR II zlepšuje tepelnou účinnost až o 27 % oproti tradičním konstrukcím.

Aplikace Overboost, kterou lze použít pro zvolení tří různých režimů ventilátoru, se aktivuje stisknutím kláves FN + F5 nebo klávesovou zkratkou Gaming Center. Režim Fan Overboost poskytuje nejrychlejší rychlost ventilátoru pro maximální chlazení notebooku při využití plného výkonu během náročných her. Tichý režim omezuje rychlost ventilátoru a spotřebu energie během méně náročných úkolů. Vyvážený režim poskytuje stabilní výkon ventilátorů při mírné hladině hluku.

Strix SCAR II poskytuje ještě čistší, hlasitější a přesnější zvuk než jeho předchůdce. Technologie inteligentních zesilovačů monitoruje výstup zvuku a provádí úpravy v reálném čase. Výsledný zvuk má díky tomu zvýšený dynamický rozsah a hlubší basy. Nástroj Sonic Studio III poskytuje kvalitní herní zvuk, prostorový zvuk pro sluchátka, stejně jako vylepšené streamování a záznam zvuku pro čistý přenos hlasu a redukci okolního šumu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
Není lepší věci pro zrychlení počítače nebo notebooku, než přechod z klasického plotnového disku na SSD. Ať už v podobě SATA SSD, nebo lépe NVME M.2. Nástrojů na migraci dat ze starého disku na nový zdarma je ale docela málo.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek