Pondělí , 23. 12. 2024

Vlasta

Canon CN-E20mm T1.5 L F – nový filmový 4K objektiv

31. 03. 2018

31. 03. 2018

Canon představil CN-E20mm T1.5 L F, nejnovější přírůstek do řady filmových objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Nový širokoúhlý objektiv se může pochlubit optickými vlastnostmi, které výrazně zjednodušují natáčení snímků ve 4K rozlišení.

Hlavní přednosti objektivu Canon CN-E20mm T1.5 LF:

  • Podpora 4K rozlišení a pevná ohnisková vzdálenost 20 mm
  • Skvělá reálná světelnost – T1.5
  • Hmotnost pouhých 1,2 kg při délce 118,4 mm
  • Špičková obrazová kvalita
  • Perfektní opticko-mechanické provedení a odolnost

Součástí konstrukce CN-E20mm T1.5 L F je asférický prvek s velkým průměrem i optický člen zajišťující nízký rozptyl. Nejnovější objektiv tak eliminuje sférickou aberaci i další typy nežádoucího zkreslení. Plusem je i vysoká reálná světelnost T 1,5, díky které lze záběry ve 4K rozlišení pořizovat i při špatných světelných podmínkách. Kreativní uživatelé určitě ocení clonu s 11 lamelami, která umožňuje vytvářet trojrozměrný bokeh s větší hloubkou ostrosti. Canon CN-E20mm T1.5 L F navíc eliminuje i tzv. focus breathing, tedy změny efektivní ohniskové vzdálenosti objektivu, ke kterým dochází během zaostřování.

Objektiv CN-E20mm T1.5 L F dokáže pokrýt obrazové pole odpovídající full-frame 35mm snímači a je kompatibilní jak s nejnovější filmovou kamerou EOS C700 FF, tak i s multimediální zrcadlovkou EOS‑1D C a dalšími full-frame fotoaparáty. Novinka se může pochlubit i speciálním pryžovým kroužkem okolo mechanismu uchycení objektivu. Kroužek díky své struktuře zajišťuje odolnost vůči dešťovým kapkám a umožňuje tak natáčení i ve velmi náročných povětrnostních podmínkách.

Ovládání nového CN-E20mm T1.5 L F je stejné jako v případě ostatních objektivů rodiny EF Cinema. Novinkou jsou fosforeskující indikátory na předním tubusu objektivu, které zlepšují orientaci při špatném okolním osvětlení. Užitečnou vychytávku nabízí i zaostřovací kroužek – číselné hodnoty totiž zobrazuje na obou stranách a kameraman tak může rychle a pohodlně kontrolovat zaostřenou vzdálenost. Pozornost si zaslouží také přirozený odpor mechanismu zaostřování i rozsah úhlu otáčení zaostřovacího kroužku, který je celých 300 stupňů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek