Čtvrtek , 23. 01. 2025

Zdeněk

ČT spustila mobilní aplikaci iVysílání pro Android

On-line videoarchiv iVysílání ČT lze pohodlně využívat už i z chytrých mobilů se systémem Google Android – ČT pro něj vyvinula speciální aplikaci.

21. 09. 2011

21. 09. 2011

On-line videoarchiv iVysílání ČT lze pohodlně využívat už i z chytrých mobilů se systémem Google Android – ČT pro něj vyvinula speciální aplikaci.

Česká televize rozšiřuje počet mobilních platforem, z nichž lze komfortně přistupovat do iVysílání, nejobsáhlejšího českého televizního on-line videoarchivu. Přehrávat si pořady ze všech čtyř programových okruhů ČT za posledních bezmála sedm let mohou nyní již i uživatelé smartphonů a tabletů s operačním systémem Google Android. Česká televize pro tento systém vyvinula speciální aplikaci, a to ve spolupráci se společností Motion Media, jež se podílela už na aplikaci iVysílání pro iPad a iPhone.

Aplikace iVysílání ČT pro systém Google Android je ke stažení zdarma v Android Marketu:
https://market.android.com/details?id=cz.motion.ivysilani

„Aplikace videoarchivu iVysílání je nejsložitější mobilní aktivitou, kterou Česká televize podniká. Úspěch této aplikace na iPadu a iPhonu, kde máme už téměř 40.000 stažení za pouhé dva měsíce, ukazuje, že uživatelé i na mobilu podobný archiv chtějí a učí se na něm sledovat pořady ve chvíli, kdy nemají k dispozici televizor nebo počítač,“ konstatuje ředitel Nových médií ČT Milan Fridrich a dodává: „Google Android je v současnosti nejrozšířenější systém na chytrých telefonech, i když neběží zcela spolehlivě na každém zařízení. iVysílání na něm běží bez omezení a věříme, že bude stejně populární jako na produktech Apple.“

Aplikace iVysílání ČT pro Android obsahuje několik úrovní. Vedle klasické nabídky čtyř nejžhavějších aktuálních pořadů České televize lze hledat v rubrikách Pořady, Podle data aVýběry, nebo si složit vlastní menu nejoblíbenějších pořadů. V něm se pak uživateli u seriálů a cyklických pořadů vždy po televizní premiéře automaticky načítá nový díl seriálu, respektive aktuální vydání pořadu. Vyhledávání pořadů v aplikaci je možné podle žánru i data – k dispozici jsou denní programové plány všech čtyř programových okruhů ČT.

„Aplikace iVysílání pro Android je maximálně přehledná a jednoduchá, maximálně intuitivní. Pokud zjistíme, že některé věci přebývají, nebo chybí, tak stejně jako u jiných aplikací vytvoříme rychlou aktualizaci, aby používání iVysílání bylo pro uživatele co nejpříjemnější,“ doplňuje Milan Fridrich.

iVysílání pro Google Android je již třináctou mobilní aplikací České televize. Diváci již čile využívají aplikace ČT24 pro iPhone, Android, chytré Nokie a systém Samsung Bada. Na stejných platformách jsou také aplikace sportovní ČT4. Speciálně pro iPad byly vytvořeny tři aplikace: ČT24, ČT4 a iVysílání. Právě iVysílání má svou speciální aplikaci také pro iPhone. Těchto dvanáct mobilních aplikací ČT má už přes 250.000 stažení a využívá je denně pravidelně několik desítek tisíc lidí.

„Česká televize sází na mobilní aplikace, protože chytré telefony a tablety jsou novým televizorem budoucnosti, který bude doplňovat klasické televizní přijímače a osobní počítače. Aplikace informují, přinášejí reportáže, umožňují živé sledování programu i přehrávání pořadů z archivu. Je to komplexní multimediální služba, která v budoucnu bude samozřejmostí. Nyní jsme na začátku, ale vývoj vypadá pro služby České televize slibně,“ popisuje Fridrich.

Česká televize plánuje na podzim vytvořit aplikace pro nový operační systémWindows Phone 7, který má běžet na nových chytrých mobilech Nokia. Půjde rovněž o aplikace ČT24, ČT4 a iVysílání. Hledají se rovněž možnosti pro nejmodernější verze smartphonu Blackberry.

V následujících měsících budou všechny dosud spuštěné aplikace České televize procházet revizí a aktualizacemi, tak aby reagovaly na technologický vývoj, zvláště nové možnosti telefonů, a aby přinášely služby, jež se ukáží jako klíčové pro zájem uživatelů aplikace používat.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Není to až tak dávno, co jsem považoval pořízení notebooku za luxusní věc. Naštěstí vývoj v této oblasti je velmi rychlý a nyní se dají bez problému pořídit kvalitní stroje za velmi slušné ceny. Tuto strategii volí i výrobce Umax se svými notebooky, u nichž se nezaměřuje na ohromující výkony, ale spíše na praktičnost, mobilitu a v případě celokovového 13Wa Pro i odolnost a životnost.
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Umax 12Wg Tab zasvěceným více či méně připomene zařízení od Microsoftu, tedy 2 v 1 jménem Surface. Tedy tablet spolupracující s klávesnicí, se kterou není vyloženě napevno spojen kloubem, proto potřebuje svůj stojánek...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek