Úterý , 19. 11. 2024

Alžběta

Na trh míří Cooler Master Pi Case 40

20. 11. 2020

20. 11. 2020

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh Pi Case 40. Prémiová schránka pro Raspberry Pi 4 získala obrovskou podporu prostřednictvím červencové kickstarter kampaně.Cooler Master Pi Case 40 je výsledkem intenzivního programu společného vývoje, který zahrnoval rozsáhlou komunitu a vybrané influencery. Jeho cílem bylo vytvořit ideální přenosný a odolný kryt na cesty pro počítač Raspberry Pi 4.

Model Pi Case 40 je předmětem druhé kampaně Cooler Master na Kickstarteru. Kampaň, která původně začala jako skromný vedlejší projekt, se velmi rychle transformovala na závod s časem o plnění dalších a dalších cílů uspokojujících tvůrčí komunitu. Nejen, že kampaň dosáhla 3500 % svého původního stanoveného cíle, ale byla kompletně podpořena za méně než jednu hodinu od spuštění.

Díky výrazné pomoci podporovatelů Cooler Master dovedl vývoj Pi Case 40 do konce včetně dedikované aplikace Pi Tool a kompletní sady doplňků pro různé specifické použití. Poctou pro všechny podporovatele je poskytnutí otevřených dat kompletního produktu. Cooler Master tak oficiálně umožňuje všem nadšencům vlastnit celý projekt.

Cooler Master Pi Case 40 je prémiovým, velmi odolným krytem počítače Raspberry Pi. Ten ukrývá Raspberry Pi v elegantní hliníkové schránce, dále chráněné termostatickým polyuretanem po stranách. Pi Case 40 je uzpůsoben pro použití na cestách, určený uživatelům hledající spolehlivé, kompaktní, dostatečně ochranné pouzdro.

Po kompletaci běží systém rychle, stabilně, v chladu a maximálně potichu bez nutnosti instalace dalšího ventilátoru i při vysokých taktech. Exkluzivní design a schránka z hliníku umožňují chladit zařízení pasivně a dosahovat takové účinnosti jako konkurenti a to bez pohyblivých částí nebo hlučných ventilátorů.

Konektivita je zajištěna přímým přístupem ke konektorům, resp. volnými průstupy krytými TPU.

Cooler Master Pi Tool

Aplikace Pi Tool je oficiální ovládací aplikací Pi Case 40. Je navržena aby poskytla ještě lepší funkčnost a individuální přizpůsobení všem uživatelům. Přednastavené profily pro přetaktování byly testovány s ohledem na chlazení a jsou připraveny pro snadné přepínání mezi nimi. Zároveň je k dispozici monitoring systémových hodnot a nastavení funkcí na integrované tlačítko.

Aplikaci Pi Tool lze instalovat na Raspberry PI s operačním systémem Raspberry Pi OS a je kompletně open-source. Každý si ji může uzpůsobit dle svých preferencí stejně tak jako implementovat nové funkce. Repozitář je k dispozici online přes GitHub.

Hlavními přednostmi Pi Case 40 jsou

  • Programovatelné tlačítko napájení – Malá počítačová krabička disponuje vlastním napájecím tlačítkem pro snadné zapnutí a vypnutí systému bez nutnosti odpojit zdroj od Raspberry Pi. Tlačítko však lze nakonfigurovat i na jinou akci jednoduchou změnou v kódu.
  • Dostupné I/O – Zvolený design neklade překážky v přístupu ke konektorům. GPIO piny jsou otočeny o 90 stupňů, přístupné z boční strany a kryté v termostatickém polyuretanu, poskytujícím kvalitní ochranu pokud je zavřený; zároveň univerzální piny zůstávají snadno dostupné. Pro vedení kabelů ke zbývající konektorům pro připojení displeje a kamery je připravena skulina v TPU.
  • Dobře vypadající, funkční a chladivé hliníkové jádro – Hliníkový základ Pi Case 40 funguje jako velký pasivní chladič, aby udržel Raspberry Pi v nízkých teplotách pro maximální výkon bez nutnosti integrace hlučného ventilátoru. Pouzdro poskytuje i přes svou velikost nesrovnatelné množství povrchu, což umožňuje zvolit vyšší frekvence CPU a GPU.
  • Univerzální montáž – Spolu s malou skříní jsou v balení čtyři VESA držáky vhodné k montáži kamkoli a také na monitor.
  • Navržen pro práci na cestách – Kompaktní rozměry předurčují Pi Case 40 pro práci na cestách, zatímco hliník a TPU jej ochraňují před nárazy, drobným potřísněním vodou a průnikem prachu.

Proč se Cooler Master rozhodl pro Raspberry Pi Case?

Cíl projektu byl jasně daný. Dostat se do povědomí a kontaktu s novou tvůrčí komunitou, tedy lidmi, kteří pomohli formovat filosofii společnosti „Make It Yours“.

Ohromující zájem o kickstarterovou kampaň ukázal, co se může stát, když prostý nápad podpoří skupina nadšenců. Největší výzvou nových inovativních projektů, jako je tento, je široká dostupnost uživatelům a to je důvod proč se Cooler Master rozhodl pro tento masivní formát uvedení na trh.

S neustále se zvyšujícím zájmem o vývoj aplikací a malé jednodeskové počítače, se Cooler Master více věnuje tomuto projektu, stejně tak do něho investuje více zdrojů, aby podpořil komunitu a stejně smýšlejících nadšenců a zanesl do finálního produktu myšlenky komunity, která je vždy lídrem inovací.

Cena a dostupnost Cooler Master Pi Case 40 bude v Evropě k dispozici na konci listopadu 2020 za doporučenou koncovou cenu 25 euro.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek