Pátek , 22. 09. 2023

Darina

Na trh míří Cooler Master Pi Case 40

20. 11. 2020

20. 11. 2020

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh Pi Case 40. Prémiová schránka pro Raspberry Pi 4 získala obrovskou podporu prostřednictvím červencové kickstarter kampaně.Cooler Master Pi Case 40 je výsledkem intenzivního programu společného vývoje, který zahrnoval rozsáhlou komunitu a vybrané influencery. Jeho cílem bylo vytvořit ideální přenosný a odolný kryt na cesty pro počítač Raspberry Pi 4.

Model Pi Case 40 je předmětem druhé kampaně Cooler Master na Kickstarteru. Kampaň, která původně začala jako skromný vedlejší projekt, se velmi rychle transformovala na závod s časem o plnění dalších a dalších cílů uspokojujících tvůrčí komunitu. Nejen, že kampaň dosáhla 3500 % svého původního stanoveného cíle, ale byla kompletně podpořena za méně než jednu hodinu od spuštění.

Díky výrazné pomoci podporovatelů Cooler Master dovedl vývoj Pi Case 40 do konce včetně dedikované aplikace Pi Tool a kompletní sady doplňků pro různé specifické použití. Poctou pro všechny podporovatele je poskytnutí otevřených dat kompletního produktu. Cooler Master tak oficiálně umožňuje všem nadšencům vlastnit celý projekt.

Cooler Master Pi Case 40 je prémiovým, velmi odolným krytem počítače Raspberry Pi. Ten ukrývá Raspberry Pi v elegantní hliníkové schránce, dále chráněné termostatickým polyuretanem po stranách. Pi Case 40 je uzpůsoben pro použití na cestách, určený uživatelům hledající spolehlivé, kompaktní, dostatečně ochranné pouzdro.

Po kompletaci běží systém rychle, stabilně, v chladu a maximálně potichu bez nutnosti instalace dalšího ventilátoru i při vysokých taktech. Exkluzivní design a schránka z hliníku umožňují chladit zařízení pasivně a dosahovat takové účinnosti jako konkurenti a to bez pohyblivých částí nebo hlučných ventilátorů.

Konektivita je zajištěna přímým přístupem ke konektorům, resp. volnými průstupy krytými TPU.

Cooler Master Pi Tool

Aplikace Pi Tool je oficiální ovládací aplikací Pi Case 40. Je navržena aby poskytla ještě lepší funkčnost a individuální přizpůsobení všem uživatelům. Přednastavené profily pro přetaktování byly testovány s ohledem na chlazení a jsou připraveny pro snadné přepínání mezi nimi. Zároveň je k dispozici monitoring systémových hodnot a nastavení funkcí na integrované tlačítko.

Aplikaci Pi Tool lze instalovat na Raspberry PI s operačním systémem Raspberry Pi OS a je kompletně open-source. Každý si ji může uzpůsobit dle svých preferencí stejně tak jako implementovat nové funkce. Repozitář je k dispozici online přes GitHub.

Hlavními přednostmi Pi Case 40 jsou

  • Programovatelné tlačítko napájení – Malá počítačová krabička disponuje vlastním napájecím tlačítkem pro snadné zapnutí a vypnutí systému bez nutnosti odpojit zdroj od Raspberry Pi. Tlačítko však lze nakonfigurovat i na jinou akci jednoduchou změnou v kódu.
  • Dostupné I/O – Zvolený design neklade překážky v přístupu ke konektorům. GPIO piny jsou otočeny o 90 stupňů, přístupné z boční strany a kryté v termostatickém polyuretanu, poskytujícím kvalitní ochranu pokud je zavřený; zároveň univerzální piny zůstávají snadno dostupné. Pro vedení kabelů ke zbývající konektorům pro připojení displeje a kamery je připravena skulina v TPU.
  • Dobře vypadající, funkční a chladivé hliníkové jádro – Hliníkový základ Pi Case 40 funguje jako velký pasivní chladič, aby udržel Raspberry Pi v nízkých teplotách pro maximální výkon bez nutnosti integrace hlučného ventilátoru. Pouzdro poskytuje i přes svou velikost nesrovnatelné množství povrchu, což umožňuje zvolit vyšší frekvence CPU a GPU.
  • Univerzální montáž – Spolu s malou skříní jsou v balení čtyři VESA držáky vhodné k montáži kamkoli a také na monitor.
  • Navržen pro práci na cestách – Kompaktní rozměry předurčují Pi Case 40 pro práci na cestách, zatímco hliník a TPU jej ochraňují před nárazy, drobným potřísněním vodou a průnikem prachu.

Proč se Cooler Master rozhodl pro Raspberry Pi Case?

Cíl projektu byl jasně daný. Dostat se do povědomí a kontaktu s novou tvůrčí komunitou, tedy lidmi, kteří pomohli formovat filosofii společnosti „Make It Yours“.

Ohromující zájem o kickstarterovou kampaň ukázal, co se může stát, když prostý nápad podpoří skupina nadšenců. Největší výzvou nových inovativních projektů, jako je tento, je široká dostupnost uživatelům a to je důvod proč se Cooler Master rozhodl pro tento masivní formát uvedení na trh.

S neustále se zvyšujícím zájmem o vývoj aplikací a malé jednodeskové počítače, se Cooler Master více věnuje tomuto projektu, stejně tak do něho investuje více zdrojů, aby podpořil komunitu a stejně smýšlejících nadšenců a zanesl do finálního produktu myšlenky komunity, která je vždy lídrem inovací.

Cena a dostupnost Cooler Master Pi Case 40 bude v Evropě k dispozici na konci listopadu 2020 za doporučenou koncovou cenu 25 euro.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Je pozdě, ale pokud byste chtěli ještě pořídit pár užitečných věcí na poslední chvíli (nebo na další pandemii). Věcí, které se v dnešní době pandemické mohou hodit a jsou současně výhodnou koupí.
Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek