Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

PENTAX K-1 Mark II – 35mm full-framová digitální zrcadlovka

27. 02. 2018

27. 02. 2018

Nový model je následníkem PENTAX K-1 35mm full-framové digitální zrcadlovky, PENTAX K-1 Mark II byl zkonstruován jako nový vlajkový model známé a proslavené řady PENTAX K.

K mimořádné obrazové kvalitě, má tento model vynikající super-vysokou citlivost pro zobrazovací výkon a významné zlepšení ovládání — nejdůležitější faktory, které jsou u nejvyšších modelů očekávány pro zvládnutí široké řady subjektů a scenerií. Zařazením nové akcelerační jednotky s procesorem PRIME IV je zajištěn plynulý, vysoce rychlý chod s vynikající redukcí šumu, zvýšenou kvalitou obrazu a super vysokou citlivostí. Systém Pixel Shift Resolution vyvinutý firmou PENTAX  je nejnovější technologií pro super rozlišení s optimalizací výkonu zobrazovací senzorové jednotky — systém je aktualizován na Pixel Shift Resolution System II. Nově vyvinutý režim Dynamic Pixel Shift Resolution dovoluje fotografovi zaznamenávat snímky v super vysoké citlivosti z ruky, pomocí detekce mírných výkyvů polohy subjektu během kontinuální expozice. Navíc ke konvenčnímu stylu exponování s použitím stativu, nový inovační režim nabízí fotografovi možnost snímání se super vysokou citlivostí. Fotoaparát je vybaven celou řadou vlastností a funkcí pro optimalizaci kreativity fotografa a příjemné ovládání, včetně spolehlivého těla ze slitiny hořčíku a prachotěsnou a počasí odolnou konstrukcí; optický hledáček s téměř 100% polem záběru pro kontrolu subjektu v reálném čase; sofistikovaný systém Shake-reduction a nastavitelný LCD monitor do různých úhlů pozorování.

Hlavní vlastnosti

 • Nově začleněná akcelerační jednotka zajišťuje vysokou kvalitu snímků a zobrazovací výkon při super vysoké citlivosti.
 • Pixel Shift Resolution System II pro pokročilé exponování z ruky s technologií super vysokého rozlišení
 • Vysoce výkonný SR II systém v pěti osách, kompenzace až pět kroků
 • Nastavitelný LCD monitor, s podpornou funkcí pro exponovaní ve tmě
 • SAFOX 12 se 33 senzorovými body a rámečkem AF odpovídajícím rozměrům full-frame
 • PENTAX Systém analýzy scény v reálném čase byl vyvinut použitím technologie umělé inteligence
 • Optický hledáček s téměř 100% polem záběru
 • Vysokorychlostní kontinuální expozice
 • Podpůrné expoziční funkce pro efektivní exponování snímků a pohodlné ovládání
 • Kompaktní, odolné tělo s prachotěsnou a počasí odolnou konstrukcí
 • Full HD movie záznam s celou řadou kreativních funkcí
 • Vestavěný modul GPS

Více informací v PDF souboru.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek