Úterý , 22. 04. 2025

Evžénie

Pipo T9 – na hry s osmi jádry

08. 08. 2014

08. 08. 2014

Pipo T9 se bez potíží stává nejenom nejvybavenějším tabletem v nabídce výrobce, ale současně se jedná i o jeden z nejlépe vybavených tabletů, které se dají v současnosti na našem trhu pořídit.

Bezesporu největším lákadlem nového tabletu Pipo T9 je jeho hardwarová výbava. Tablet má osmijádrový procesor MediaTek 6592 s frekvencí 1,7 GHz. Výrobce nepodcenil ani kapacitu operační paměti, která má hodnotu 2 GB. Jako grafická karta byla použita ověřená Mali 450. I díky těmto hodnotám dosahuje Pipo T9 výsledků v Antutu Benchmark kolem 30 000 bodů. Pro ukládání dat má uživatel k dispozici 32 GB, kterou lze dále rozšířit za pomocí paměťových karet microSDHC.

Pipo T9 nabízí zajímavou úhlopříčku 8,9“, která je ideálním kompromisem mezi velkými desetipalcovými tablety a menšími 7“ zařízeními. Displej nabízí fullHD rozlišení 1 920 × 1 200 bodů.

Velmi dobře je na tom Pipo T9 také v oblasti datové konektivity. Kromě standardní podpory Wi-Fi je možné využívat také připojení prostřednictvím 3G. Tablet lze využít také jako GPS navigaci, na kratší vzdálenost lze data přenášet přes Bluetooth.

Uživatele bezesporu zaujme i multimediální výbava. Fotky lze pořizovat 13Mpx snímačem s automatickým zaostřováním, přední kamera má pak rozlišení 2 Mpx. Kromě focení lze pro zábavu využít také vestavený FM přijímač.

Baterie v tabletu Pipo T9 má kapacitu 7 300 mAh a výrobce nabízí možnost jejího duálního nabíjení. Příkon energie lze tak současně zajistit nejenom přes nabíječku, ale také přes microUSB kabel zapojený např. do externí baterie nebo počítače.

Tablet je dodávány v kompletní české lokalizaci s přístupem do obchodu Google Play. Jako operační systém je použit Android ve verzi 4.2. Doporučená MOC vč. DPH a všech zákonných poplatků je u pro Pipo T9 stanovena na 7 990 Kč. V září se můžete těšit na recenzi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Pro mnoho lidí neexistuje nic horšího, než když musí trávit nekonečné chvíle čekáním až skončí reklamy na YouTube. Když se poprvé objevila možnost předplatného bez reklam, pro řadu lidí to byla spása. Je ale neuvěřitelné, kolik lidé je ochotných platit za to, aby se nemuseli s reklamami trápit. YouTube dosáhl tento měsíc důležitého milníku pro své úrovně placené hudby a videa, když celosvětově překonal hranici 100 milionů odběratelů.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek