Pondělí , 18. 11. 2024

Romana

QNAP uvádí čtyřjádrový NAS TS-453BT3 Thunderbolt 3

24. 10. 2017

24. 10. 2017

Společnost QNAP Systems, Inc. dnes představila TS-453BT3, 4-pozicové zařízení NAS, které kombinuje vysokorychlostní připojení Thunderbolt 3 s předinstalovanou kartou QM2 PCIe a nabízí dva duální sloty M.2 SATA SSD s konektivitou 10GbE. Kromě elegantního displeje OLED a 4K HDMI výstupu poskytuje TS-453BT3 malým a středním podnikům, pracovním skupinám a mediálním profesionálům výkonné úložné řešení s mnoha funkcemi.

TS-453BT3 pohání čtyřjádrový procesor Intel Celeron J3455, 1,5 GHz (s navýšením až na 2,3 GHz), s dvoukanálovou 8GB DDR3L RAM. Předinstalovaná karta QM2 zajišťuje SSD cache a konektivitu 10GbE, čímž poskytuje rychlost čtení až 695 MB/s. TS-453BT3 také zahrnuje bezplatné dálkové ovládání RM-IR004, které ve spojení s aplikací QButton může poskytovat ovládání každodenních operací na jeden dotyk.

Zařízení TS-453BT3 disponuje dvěma porty Thunderbolt 3, které umožňují rychlost čtení až 603 MB/s, a je ideální kolaborativní platformou k úpravě 4K médií pro uživatele systémů Mac i Windows, protože umožňuje snadné sdílení velkých mediálních souborů pro zlepšení produktivity. TS-453BT3 také poskytuje jedinečný převodník Thunderbolt-to-Ethernet (T2E), který umožňuje počítačům bez portů Ethernet (například MacBook Pro) získat přístup ke zdrojům na sítích 10GbE přes připojení Thunderbolt. TS-453BT3 podporuje blokové snímky, díky čemuž mohou uživatelé snadno zálohovat a obnovit NAS do předchozího stavu v případě nečekaného selhání NASu nebo útoku ransomware.

„V éře 4K mediální profesionálové často řeší problémy, jako je pomalé připojení a nedostatečná kapacita úložiště. Zařízení QNAP TS-453BT3 tyto problémy řeší pomocí připojení Thunderbolt 3 a 10GbE, M.2 SSD cache a rozšířitelným úložištěm, a tak uživatelům pomáhá zefektivnit výrobní postupy a zároveň poskytuje dostatečný úložný prostor pro kreativní díla,“ uvedl Jason Hsu, produktový manažer společnosti QNAP.

Model TS-453BT3, který disponuje nejnovějším operačním systémem QTS 4.3, nabízí širokou škálu aplikací z integrovaného App Center: „Qsirch“ poskytuje fulltextové vyhledávání pro rychlé vyhledávání souborů; „IFTTT Agent“ a „Qfiling“ umožňují automatizovat uživatelské pracovní postupy pro vylepšenou účinnost a produktivitu; „Qsync“ a „Hybrid Backup Sync“ zjednodušují sdílení souborů a synchronizaci napříč různými zařízeními; „QmailAgent“ a „Qcontactz“ umožňují snadnější správu více e-mailových účtů a kontaktních informací.

 

Klíčové specifikace

  • 4-pozicový desktopový model; čtyřjádrový procesor Intel® Celeron® J3455 1,5 GHz (navýšení až na 2,3 GHz), dvoukanálová 8GB DDR3L SODIMM RAM; hot-swap 2,5”/3,5” SATA 6Gb/s HDD/SSD; 2x porty Thunderbolt™ 3; 2x sloty M.2 2280 SATA SSD a 1x port LAN 10GBASE-T (předinstalovaná karta QM2 PCIe); 2x porty LAN Gigabit; 2x HDMI v1.4b (až 4K UHD); 5x porty USB 3.0 (1x přední; 4x zadní); displej OLED s tlačítky citlivými na dotyk.
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek