Čtvrtek , 30. 11. 2023

Ondřej

Váha spočítá kalorie za vás

05. 04. 2014

05. 04. 2014

Váha SITU komunikuje s iPadem prostřednictvím Bluetooth a ukáže vám nutriční hodnoty daného jídla.

Je to vcelku jednoduché, váhu propojíte s iPadem, vložíte na ni jídlo, zadáte „oč jde“ a aplikace zobrazí kalorie, obsah soli, proteinů, cukrů a vitamínů v dané porci. Přiložené video napoví. Zařízení vynalezl zaměstnanec Applu, který díky podobné váze zhubl 60 liber za půl roku.

Pokud vás zařízení zaujalo, můžete si jej objednat na Kickstarteru za cenu 50 Ł (asi 1 700 Kč). A vzhledem k tomu, že za pouhé dva dny již projekt nasbíral přes 16 400 Ł (asi 544 000 Kč) z cílové částky 35 000 Ł (asi 1 200 000 Kč), věřili bychom, že se jí i dočkáte. V budoucnu je plánována též podpora pro iPhone, Android a mobilní operační systémy Microsoftu.

Podrobnější specifikace:

  • Hmotnost váhy: 500g
  • Rozměry: 190mm × 215 mm × 22mm
  • Hmotnost zatížení: 5 kg / 11 liber
  • Baterie: 4 tužkové baterie AAA
  • Životnost baterií: 6 měsíců v průměru
  • Konektivita: Bluetooth 4.0
  • Systémové požadavky: iPady s Retina displejem, iPad Air, iPad mini se systémem iOS 7 nebo vyššími

Zdroj: SITU, Kickstarter

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Na sportování jsem příliš líný, uznávám bez mučení. O to víc mě zaskočil šéfredaktor, když mi nabídl k otestování chytrý náramek X-Fitpolo od firmy Niceboy. Byl jsem zvědavý, zda mě monitoring mého těla přinutí se sebou něco dělat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek