Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Winamp dostal „padáka“ – nevydělával?

23. 11. 2013

23. 11. 2013

Aktualizováno: Winamp si na PC od roku 1997 nainstalovaly miliony uživatelů. Letos od 20.12. si tento program již z oficiálního webu nestáhnete. Nullsoft dal, AOL vzal?

Osobně věřím, že to byl i první MP3 přehrávač i na počítačích mnohých z vás. A protože šlo o projekt velmi úspěšný a mezi lidmi populární, v roce 1999 jej koupila společnost AOL za více než 80 mil. USD.

Časy se mění a nyní prý Winamp již nevydělává, jak by měl (nebo jak by si v AOL představovali). Zní to možná paradoxně v kontextu informace, že jeho příjem stále činí okolo 6 mil. USD ročně, což berme ale s rezervou, protože jde pouze o odhad bývalých zaměstnanců. Doug Serton, mluvčí AOL, v tomto kontextu sdělil pouze to, že světu sdělovat nic nechtějí.

 

Tak či tak, vypadá to, že po 16 letech bude vývoj Winampu ukončen spolu s navázanými on-line službami. Pokud jej tedy máte rádi, stáhněte si poslední verzi (pro Windows, Mac OS či Android) populárního přehrávače včas… Anebo se možná později dočkáme, že jej někdo koupí? Nebylo by to poprvé, co jiná velká firma pohltila zkomírající (anebo i zcela živý) projekt.

Aktualizováno:

Netrvalo to dlouho a vznikla iniciativa Save Winamp, která AOL žádá o uvolnění zdrojových kódů Winampu, čímž by se z něj stal open source a celý projekt by mohl pokračovat a vyvíjet se. Nebylo by to poprvé, něco podobného v minulosti potkalo třeba Symbian (OS mobilních telefonů) a např. dnes velmi úspěný kancelářský balík OpenOffice vznikl coby otevřený klon StarOffice společností Sun.

Zdroj: Winamp, Ars Technica

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek