Středa , 22. 05. 2024

Emil

Winamp dostal „padáka“ – nevydělával?

23. 11. 2013

23. 11. 2013

Aktualizováno: Winamp si na PC od roku 1997 nainstalovaly miliony uživatelů. Letos od 20.12. si tento program již z oficiálního webu nestáhnete. Nullsoft dal, AOL vzal?

Osobně věřím, že to byl i první MP3 přehrávač i na počítačích mnohých z vás. A protože šlo o projekt velmi úspěšný a mezi lidmi populární, v roce 1999 jej koupila společnost AOL za více než 80 mil. USD.

Časy se mění a nyní prý Winamp již nevydělává, jak by měl (nebo jak by si v AOL představovali). Zní to možná paradoxně v kontextu informace, že jeho příjem stále činí okolo 6 mil. USD ročně, což berme ale s rezervou, protože jde pouze o odhad bývalých zaměstnanců. Doug Serton, mluvčí AOL, v tomto kontextu sdělil pouze to, že světu sdělovat nic nechtějí.

 

Tak či tak, vypadá to, že po 16 letech bude vývoj Winampu ukončen spolu s navázanými on-line službami. Pokud jej tedy máte rádi, stáhněte si poslední verzi (pro Windows, Mac OS či Android) populárního přehrávače včas… Anebo se možná později dočkáme, že jej někdo koupí? Nebylo by to poprvé, co jiná velká firma pohltila zkomírající (anebo i zcela živý) projekt.

Aktualizováno:

Netrvalo to dlouho a vznikla iniciativa Save Winamp, která AOL žádá o uvolnění zdrojových kódů Winampu, čímž by se z něj stal open source a celý projekt by mohl pokračovat a vyvíjet se. Nebylo by to poprvé, něco podobného v minulosti potkalo třeba Symbian (OS mobilních telefonů) a např. dnes velmi úspěný kancelářský balík OpenOffice vznikl coby otevřený klon StarOffice společností Sun.

Zdroj: Winamp, Ars Technica

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Přinášíme unboxing video sluchátek Niceboy HIVE Pins, která již mají noevé logo a také nabízí Bluetooth 5.0 pro zaručený kvalitní přenos zvuku. Krytí IPx4 sluchátkům zaručuje bezpečné používání v dešti a díky třem velikostem nástavců padnou do každého ucha. A hlavní má být nárůst výdrže oproti pědchůdcům při dobrém poměru cena/výkon.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek