Neděle , 06. 07. 2025

Jan Hus

Windows 8 chrání indické ženy

27. 12. 2013

27. 12. 2013

Microsoft IT India vypustil aplikaci, která má za pomoci chytrých telefonů chránit ženy v Indii. Před čím? Například před znásilněním!

Impulzem byly k tomuto činu dle Raje Biyaniho, generálního ředitele indické pobočky MS, právě takové případy. Jeden obletěl svět 16. prosince, když zemřela dívka jménem Nirbhaya, kterou znásilnila skupina mužů v autobuse.

Aplikace byla vyvinuta během 6 měsíců zaměstnanci zapojenými do projektu Microsoft Garage. Guardian tak vyvíjí tito pracovníci ve svém volném čase.

Program má několik funkcí. Držitele telefonu lze v reálném čase sledovat za pomoci Microsoft Windows Azure cloud services a Bing Map APIs. Navíc lze telefon vypátrat, i když se rozbije. Majitelka si může dále rychle zavolat o pomoc stisknutím tlačítka SOS, které ji přepojí na bezpečnostní agenturu, policii či do nemocnice. Cíl volání si každý může nakonfigurovat dle svých potřeb – mohou to být i přátelé. Těm může telefon zaslat také SMS, email či zprávu na Facebook včetně podrobných detailů o poloze. Rychle lze také spustit nahrávání videa.

Zdroje: NDTV Gadgets, Guardian Portal

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Od té doby, co se mainstreamové smartphony zbavily konektoru pro sluchátka, někteří nemohou přestat myslet na to, jak skvělé by bylo, kdyby jej nahradili druhým portem USB-C. Některé nové handheldy, jako je ASUS ROG Ally X, byly upgradovány na dva porty USB-C a telefony by měly následovat. Představíme si hlavní důvody, proč by telefony měly mít dva USB-C porty.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek