Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Windows 8 chrání indické ženy

27. 12. 2013

27. 12. 2013

Microsoft IT India vypustil aplikaci, která má za pomoci chytrých telefonů chránit ženy v Indii. Před čím? Například před znásilněním!

Impulzem byly k tomuto činu dle Raje Biyaniho, generálního ředitele indické pobočky MS, právě takové případy. Jeden obletěl svět 16. prosince, když zemřela dívka jménem Nirbhaya, kterou znásilnila skupina mužů v autobuse.

Aplikace byla vyvinuta během 6 měsíců zaměstnanci zapojenými do projektu Microsoft Garage. Guardian tak vyvíjí tito pracovníci ve svém volném čase.

Program má několik funkcí. Držitele telefonu lze v reálném čase sledovat za pomoci Microsoft Windows Azure cloud services a Bing Map APIs. Navíc lze telefon vypátrat, i když se rozbije. Majitelka si může dále rychle zavolat o pomoc stisknutím tlačítka SOS, které ji přepojí na bezpečnostní agenturu, policii či do nemocnice. Cíl volání si každý může nakonfigurovat dle svých potřeb – mohou to být i přátelé. Těm může telefon zaslat také SMS, email či zprávu na Facebook včetně podrobných detailů o poloze. Rychle lze také spustit nahrávání videa.

Zdroje: NDTV Gadgets, Guardian Portal

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.
Německý výrobce Rollei se primárně zaměřuje produkci akčních kamer, stativů a vybavení pro fotografy. My jsme měli možnost otestovat jednu ze tří nabízených autokamer, a sice model DVR-318, kterou pořídíte ve značkovém eshopu za 3 490 Kč, čímž se stává vlajkovou lodí (do auta) firmy v této kategorii.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek