Středa , 04. 10. 2023

Bohumil

Windows 8 chrání indické ženy

27. 12. 2013

27. 12. 2013

Microsoft IT India vypustil aplikaci, která má za pomoci chytrých telefonů chránit ženy v Indii. Před čím? Například před znásilněním!

Impulzem byly k tomuto činu dle Raje Biyaniho, generálního ředitele indické pobočky MS, právě takové případy. Jeden obletěl svět 16. prosince, když zemřela dívka jménem Nirbhaya, kterou znásilnila skupina mužů v autobuse.

Aplikace byla vyvinuta během 6 měsíců zaměstnanci zapojenými do projektu Microsoft Garage. Guardian tak vyvíjí tito pracovníci ve svém volném čase.

Program má několik funkcí. Držitele telefonu lze v reálném čase sledovat za pomoci Microsoft Windows Azure cloud services a Bing Map APIs. Navíc lze telefon vypátrat, i když se rozbije. Majitelka si může dále rychle zavolat o pomoc stisknutím tlačítka SOS, které ji přepojí na bezpečnostní agenturu, policii či do nemocnice. Cíl volání si každý může nakonfigurovat dle svých potřeb – mohou to být i přátelé. Těm může telefon zaslat také SMS, email či zprávu na Facebook včetně podrobných detailů o poloze. Rychle lze také spustit nahrávání videa.

Zdroje: NDTV Gadgets, Guardian Portal

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek