Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Diskuze k článku

4 komentáře

 1. Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
  XBMC pro Android je už uvolněno už trošku dýl, nejedná se o zas tak horkou novinku. Na čtyřjádrovém procesoru ARM s 1 GB RAM jde spustit téměř jakákoliv aplikace ze světa Linuxu optimalizovaná pro běh na ARM procesoru..,spíš by bylo s podivem , kdyby to nešlo. Co takhle napsat na jakých ARM procesorech je možné tuto aplikaci provozovat, nebo vyzkoušet nejslabší možnou HW konfiguraci ARM, RAM a verzi Andoidu? To by pak byl aspoň přínosný článek. Pro Raspberry Pi je optimalizované XBMC k dispozici od jara minulého roku ve dvou různých projektech. Díky HW akceleraci grafického čipu v Raspberry Pi (výkonnější než v iPhone :-)) na něm plynule běží HD v plném rozlišení a 60Hz. Pro autora – na Raspbery Pi se XBMC ovládá přímo ovladačem televizoru, ke kterému je přes HDMI připojena a ovládání je zpracováno doslova luxusně. Nic jiného není k ovládání potřeba. To vše za 35 liber v plné verzi, ve verzi bez RJ45(je možné připojit WiFi do USB) za 25 liber :-). Spotřeba 2,5W – 3W při provozu. Nic levnějšího a úspornějšího s podobným výkonem není k dispozici.

  1. Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
   XBMC pro Android tu sice je již déle, ale ne ve finální verzi. A ani ta bohužel neakceleruje až tak dobře HD video, takže ani 4jádrový procesor je nepřehraje plynule. Samozřejmě to budeme sledovat dále a testovat na dalších přístrojích. Seznam podporovaného HW je velmi obsáhle zveřejněn na webu projektu XBMC.

   Raspberry Pi je super věcička, s tím souhlasíme. V začátku se ale prodávala i ta lepší verze B jen s 256 MB RAM a na HTPC to prostě nestačilo. Alespoň ne nám. (Respektive možná by to stačilo, ale chtělo by to něco svižnějšího, než XBMC nad linuxem). S pozdější verzí s 512 MB RAM to může být lepší, nicméně i tak HTPC si žádá trochu více výkonové rezervy…

 2. I gave https://www.cornbreadhemp.com/collections/cbd-cream a try for the treatment of the cardinal time, and I’m amazed! They tasted smashing and provided a intelligibility of calmness and relaxation. My lay stress melted away, and I slept better too. These gummies are a game-changer an eye to me, and I extremely put forward them to anyone seeking unconstrained emphasis alleviation and better sleep.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek