Úterý , 16. 07. 2024

Luboš

Diskuze k článku

6 komentářů

 1. Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
  XBMC pro Android je už uvolněno už trošku dýl, nejedná se o zas tak horkou novinku. Na čtyřjádrovém procesoru ARM s 1 GB RAM jde spustit téměř jakákoliv aplikace ze světa Linuxu optimalizovaná pro běh na ARM procesoru..,spíš by bylo s podivem , kdyby to nešlo. Co takhle napsat na jakých ARM procesorech je možné tuto aplikaci provozovat, nebo vyzkoušet nejslabší možnou HW konfiguraci ARM, RAM a verzi Andoidu? To by pak byl aspoň přínosný článek. Pro Raspberry Pi je optimalizované XBMC k dispozici od jara minulého roku ve dvou různých projektech. Díky HW akceleraci grafického čipu v Raspberry Pi (výkonnější než v iPhone :-)) na něm plynule běží HD v plném rozlišení a 60Hz. Pro autora – na Raspbery Pi se XBMC ovládá přímo ovladačem televizoru, ke kterému je přes HDMI připojena a ovládání je zpracováno doslova luxusně. Nic jiného není k ovládání potřeba. To vše za 35 liber v plné verzi, ve verzi bez RJ45(je možné připojit WiFi do USB) za 25 liber :-). Spotřeba 2,5W – 3W při provozu. Nic levnějšího a úspornějšího s podobným výkonem není k dispozici.

  1. Re: XBMC pro Android je na světě – udělejte si HTPC třeba z …
   XBMC pro Android tu sice je již déle, ale ne ve finální verzi. A ani ta bohužel neakceleruje až tak dobře HD video, takže ani 4jádrový procesor je nepřehraje plynule. Samozřejmě to budeme sledovat dále a testovat na dalších přístrojích. Seznam podporovaného HW je velmi obsáhle zveřejněn na webu projektu XBMC.

   Raspberry Pi je super věcička, s tím souhlasíme. V začátku se ale prodávala i ta lepší verze B jen s 256 MB RAM a na HTPC to prostě nestačilo. Alespoň ne nám. (Respektive možná by to stačilo, ale chtělo by to něco svižnějšího, než XBMC nad linuxem). S pozdější verzí s 512 MB RAM to může být lepší, nicméně i tak HTPC si žádá trochu více výkonové rezervy…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.

Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQPiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.

V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Spolu s Halloweenem (resp. v USA po Dni díkůvzdání) nás již několik dní prodejci atakují nabídkami na tzv. Black Friday, prodejní akci importovanou s již zmíněným svátkem z USA. Každý někdy podlehne a koupí věc, kterou nepotřebuje. Zalíbila ss Ferrari PowerBank Soft Rubber 5000 mAh Black. Záložní kapesní baterie jako každá jiná, pouze vybavená logem Ferrari. Za cenu prý o 40 % nižší, nekupte to. :o)

Nepřehlédněte

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek