Pondělí , 27. 01. 2025

Ingrid

Xoro viděti, slyšeti a poponésti

29. 05. 2007


Nehledejte za nadpisem žádné skryté smysly či nesmysly. Neznačí nic jiného, než že tu máme tři novinky v sortimentu značky Xoro. Mimo jiné je mezi nimi i dlouho očekávaná reproduktorová sestava 5.1 pro domácí kino.

Značku spotřební elektroniky Xoro netřeba našim stálým čtenářům představovat. Před nedávnem jsme měli v redakčním testu přenosný model HSD 7510 a stolní přehrávač HSD 8410. Také jsme si v krátkém preview představili novou generaci dostupných Full HD televizoru s úctyhodnou úhlopříčkou 42’’ HTL 4242. Do našich končin dorazily další jarní novinky a nezbývá, než si je krátce představit.

Základ za pár kaček: Xoro HSD 2200

Nový základní model HSD 2200 (základní pouze u nás, v celkové nabídce Xora jsou ještě levnější modely, které se nedovážejí) staví na vcelku zdravé myšlence. A sice vzít základ techniky z populárního modelu HSD 8410 (tedy především dobrý procesor Zoran Vaddis 888, osekat jej o doplňkovou výbavu, jakou je čtečka karet, HDMI nebo 5.1 výstup a nabídnout jej za neodolatelnou cenu. V tomto případě navíc zůstává ve výbavě USB port pro připojení flashdisku. Díky dobrému čipu je zajištěna solidní podpora multimediálních souborů, i když i zde osekaná o Nero Digital a Ogg Vorbis. Pozitivní je fakt podpory české znakové sady u DivX titulků (SUB, SRT a TXT), které stejně jako u modelu HSD 8410 lze vybrat a nemusí se tudíž jmenovat stejně jako video. Font je podbarvený a dost velký, takže funkce titulků není ošizená, jak tomu u ultra levných přístrojů bývá zvykem.

Dalším znakem “levňásků“ je dost “bezcitný“ dálkový ovladač. Xoro HSD 2200 používá sice jeden z unifikovaných čínských ovladačů, ale jeho výkony jsou pozoruhodně dobré. Už samotná absence 5.1 výstupu určuje zamýšlené použití přístroje jako druhého přehrávače do domácnosti, ložnice nebo na chatu, kde mu bude nejlépe. Výrobce dodává jak stříbrnou, tak černou verzi.

K TÉMATU  Tato metoda recykluje 98 % kovů z baterií za 20 minut

HXS 531 je minulostí, ať žije HXS 532

Nejeden z příznivců dobrého zvuku za rozumné peníze si povzdechl nad ukončením populárního modelu 5.1 reproduktorů pro domácí kino Xoro HXS 531. Nezbylo mu totiž opět, než volit mezi “konfekčním“Geniusem a Redstarem (nikdo jiný masově tento typ reproduktorů v rozumné ceně nedělá). Teď se však objevil nástupce, kupodivu označený 532:) a dělá si ambice na úspěchy předešlého modelu navázat. Dělá si je až tak úzkostlivě, že na první pohled vypadají, jako by si vzájemně z oka vypadly. A vskutku, Xoro se rozhodlo zbytečně nepředělávat to, co už jednou slavilo úspěch a inovací je při letmém pohledu opravdu pomálu. Výkonově žádná změna (180W RMS celkem) a ani dřevěný dekor tvrzené dřevotřísky se příliš nezměnil (možná ještě o chlup zesvětlal).

Nový je černý dálkový ovladač, ze kterého lze pohodlně korigovat hlasitost jednotlivých kanálů samostatně, zapnout případně ProLogic a přepínat zdroj signálu. Ty zůstaly bohužel stále jen dva (1x 2.0 a 1×5.1). Většině budou sice stačit, ale pokud chcete kromě DVD připojit i 5.1 zvuk třeba z počítače, budete muset sáhnout asi po konkurenci. Potěšil mě drobný detail ve vylepšení v podobě úchytů na reproduktorech, které lze konečně zavěsit na zeď. Reproduktory brzy proženeme naším testlabem, abychom se přesvědčili, zda na HXS 531 opravdu mají.

Dovolená u obrazovky? No když to jinak neumíme…

Právě včas vychrlilo Xoro nový přenosný přehrávač do plně rozjeté předdovolenkové sezóny. Sedmipalcová LCD obrazovka a notebookový koncept je opět miliontou variací na stejné téma. V segmentu jde teď už spíš o to, kdo nabídne co nejlevnější přehrávač se solidní technikou. Výrobce, stejně jako oblíbený Biostek PDX-950, vsadil na elegantní černé provedení.

Společný mají i použitý čipset, výtečný Mediatek. Sice nemá integrovanou čtečku a USB, při výborné ceně však láká na moderní a lehkou Li-ion baterii a bohaté příslušenství včetně brašny s možností upevnění na opěrku sedadla v autě. Dnes již nadstandardem je také S-Video výstup, takže dodá pěkný obrázek i velké TV.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?
Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?

Nepřehlédněte

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek