Sobota , 27. 07. 2024

Věroslav

Diskuze k článku

4 komentáře

  1. Re: ZyXEL DMA-2500:
    Výrobce doporučuje pro síťové připojení centrum NSA 220 Plus, které je omezeno 2TB a RAID 0,1 JBOD. Nevíte jak je to se spoluprací s NSA 2400 nebo NSA 2401, které je vhodné pro zálohu dat v RAID-5 se třemy až čtyřmi SATA II disky? Primárně nechci do obýváku něco, co má v sobě HDD. Líbí se mi řešení MM player v obýváku a vrčící HDD třeba na záchodě a přehrávání přes LAN. Díky všem.

    1. Re: ZyXEL DMA-2500:
      Těžko říct s jistotou, ale většina podobných zařízení se připojí na jekékoli síťové disky, tak snad ZyXEL není výjimka.

      1. Re: ZyXEL DMA-2500:
        ZyXEL DMA-2500 samozrejme vie streamovat data z akehokolvek sietoveho disku. Nerobia mu problem ziadne NASka so Sambou, ani zdielane foldre a disky na klasickych PC. Osobne taktiez preferujem model: tiche a male zariadenie pri TV a NASka s diskami, pripadne server niekde v inej miestnosti a tak to mam vyriesene i doma. Musim povedat ze spolupraca s NSA-220 Plus, s ktorou pouzivam DMA-2500 doma je excelentna a zatial som nenarazil na ziadny problem so stabilitou ci streamovanim medii. Pripojenie riesim cez ethernet a nie cez WiFi. Do streameru som uz skusal vrazit usb kluce a ext. disky od roznych vyrobcov, i s FAT32, i s NTFS a nezaznamenal som problem s prehravanim obsahu. Snad pre uplnost dodavam to, co mnoho recenzentov a na slovo vzatych odbornikov mnohych zahranicnych portalov zabuda – pouzit najnovsi FW a nastavit si zariadenie. Nie v defaulte ho pripojit k TV a potom sa cudovat ze to nevie hento a nefunguje tamto a pod …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek