Úterý , 01. 04. 2025

Hugo

Matrox uvádí „ATI grafiky“ pod názvem C-Series

11. 09. 2014

11. 09. 2014

Konkrétně jde o dva modely s názvy Matrox C420 a C680, kde první číslice ukazuje počet monitorů, které karta zvládne obsluhovat. Rozdílů je tu ale víc.

Společné mají karty základní parametry GPU od AMD apod., které jsou specifikovány obecně:

  • PCIe 3.0 ×16
  • 2 GB GDDR 5
  • výstupy Mini DisplayPort 1.1 / 1.2 (DVI a HDMI pomocí adaptérů)
  • OpenGL 4.4, DirectX 11.2, OpenCL 1.2
  • kompatibilní s Windows i Linuxem
  • záruka 3 roky

Liší se jednak zevnějškem a typem chlazení (slabší má samozřejmě pasivní), počtem podporovaných monitorů i maximálním rozlišením, což dobře ilustrují obrázky i tabulka níže.

U C420 najdete čtyři Mini DiplayPorty 1.1 a u C680 rovnou šest Mini DisplayPortů 1.2, podporujících Multi-Stream Transport (MST). Karty Matrox C680 při tom můžete propojit a spárovat, takže rázem získáte možnost připojit k jednomu počítači až 12 panelů.

Program Matrox PowerDesk for Windows při tom nabízí bohatou možnost konfigurace zobrazení na jednotlivých displejích.

V prodeji se karty objeví co nevidět, během posledního letošního čtvrtletí. Doporučené koncové ceny tisková zpráva bohužel neuvádí.

Zdroj: Matrox

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek