Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Axiomtek eBOX – jde to i bez větráku

16. 05. 2014

16. 05. 2014

Společnost Axiomtek, výrobce průmyslových počítačů, představila nový model eBOX635-881-FL. Je odolný, pasivně chlazený a můžete ho mít i s procesory Intel Core i7.

Účelu byl přizpůsoben design – šasi tvoří ocel a hliník. Výrobce garantuje funkčnost v rozmezí teplot od – 20 oC do 50 oC. Lze jej namontovat na zeď. Kromě standardních portů nechybí šest sériových. Čekejte též dva HDMI, DisplayPort i VGA konektor. Samozřejmostí jsou dva USB porty typu 2.0 a dva USB porty standardu 3.0.

K případnému rozšíření funkcí můžete použit dva PCI Express Mini Card (třeba na Wi-Fi, GPS modul) či slot na SIM pro příplatkový 3G modem. Data lze ukládat na jeden 2,5palcový disk či na kartu CompactFlash. Výpočetní výkon mu udílí procesory Intel Core i3 / i5 / i7 i Celerony čtvrté generace pro LGA1150. Jediný notebookový slot pojme až 8 GB RAM typu DDR3-1333/1600. Na trhu se eBOX objeví v červnu.

Zdroje: TechPowerUp, Axiomtek

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Kamera Rollei 372 zaujme hlavně cenovkou, která z ní dělá doslova záležitost pro každého. Navíc nabídne kromě (Full)HD videa i Wi-Fi a ovládání přes aplikaci v mobilu. To za cirka 699 Kč nezní špatně. Hodně nás proto zajímalo, jak si povede v reálu.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek