Sobota , 10. 06. 2023

Gita

Axiomtek eBOX – jde to i bez větráku

16. 05. 2014

16. 05. 2014

Společnost Axiomtek, výrobce průmyslových počítačů, představila nový model eBOX635-881-FL. Je odolný, pasivně chlazený a můžete ho mít i s procesory Intel Core i7.

Účelu byl přizpůsoben design – šasi tvoří ocel a hliník. Výrobce garantuje funkčnost v rozmezí teplot od – 20 oC do 50 oC. Lze jej namontovat na zeď. Kromě standardních portů nechybí šest sériových. Čekejte též dva HDMI, DisplayPort i VGA konektor. Samozřejmostí jsou dva USB porty typu 2.0 a dva USB porty standardu 3.0.

K případnému rozšíření funkcí můžete použit dva PCI Express Mini Card (třeba na Wi-Fi, GPS modul) či slot na SIM pro příplatkový 3G modem. Data lze ukládat na jeden 2,5palcový disk či na kartu CompactFlash. Výpočetní výkon mu udílí procesory Intel Core i3 / i5 / i7 i Celerony čtvrté generace pro LGA1150. Jediný notebookový slot pojme až 8 GB RAM typu DDR3-1333/1600. Na trhu se eBOX objeví v červnu.

Zdroje: TechPowerUp, Axiomtek

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ať už budete chtít instalovat nová Windows 7 na HTPC, nebo na svůj klasický počítač, může se vám hodit následující postup. Instalace z USB je nyní mimořádně snadná.

Nabízí parametry spíše průměrné jako plné HD při 60 FPS, nechybí Wi-Fi či dálkové ovládání, vlastnosti dnes již nižší střední třídy akčních kamer. Sem i cenou bez koruny 2 000 Kč zapadá. Neztratí se v konkurenci? Niceboy Vega je hodně levná, Vega 5 Pop má dotykový displej, ale proč recenzujeme kameru, která není úplnou novinkou a ničím nevyčnívá? Proč ne.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Druhá, resp. třetí, herní sluchátka od polské značky Genesis, udělají pod stromečkem radost. Už jenom ta velikost krabice… Dítě pak místo bot vybalí sluchátka a to jej jistě potěší. Znalci komedie Pelíšky si jistě vzpomenou na obdobnou scénu. Nicméně nic zde není samoúčelné, krabice skrývá haldu příslušenství a Neon 750 působí opravdu monstrózním dojmem.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Nepřehlédněte

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek