Čtvrtek , 10. 07. 2025

Drahoslava

Fitness trackery – taky už se měříte?

Fitness trackery už dávno nejsou drahou hračkou pro geeky. Během několika let je do svého portfolia zařadil skoro každý větší výrobce elektroniky a ceny některých spadly na střední stokoruny.

04. 01. 2016

Gyd

04. 01. 2016

Fitness trackery už dávno nejsou drahou hračkou pro geeky. Během několika let je do svého portfolia zařadil skoro každý větší výrobce elektroniky a ceny některých spadly na střední stokoruny.

Průkopníkem v této oblasti byl Fitbit. Ten začal nejprve jako malý tracker za opasek v roce 2008. V roce 2013 se s modelem Fitbit Flex (recenze Fitbit Flex zde) přesunul z kapes a opasků na zápěstí a definoval tak celý obor.

Inspirovaní úspěchem Fitbitu ani další výrobci neváhali. Svůj pásek postupně představil i Microsoft, Nike, nepovedl se LG (LG Lifeband Touch) a korunu všemu nasadilo čínské Xiaomi, když na trh uvedlo pásek MiBand, který se u nás dal koupit okolo 800,- Kč, což je o polovinu méně, než stojí Fitbit Flex.

Fanatici do přesnosti mohou – někdy vcelku oprávněně – kritizovat přesnost náramků nošených na ruce. Softwarové algoritmy nikdy nedovedou přesně změřit, kolik kroků uděláte. Na to se zaměřila i studie publikovaná na webu Journal of the American Medical Association, která drobné odchylky našla u většiny testovaných náramků, jako Fitbit Flex, Jawbone UP24, Nike Fuelband nebo krokoměru za pas Digi-Walker SW-200.

Přestože jsou tedy fitness náramky do jisté míry nepřesné, pro mnoho lidí mohou sloužit jako skvělá motivace pro větší pohyb. Náramky navíc umí i další věci, jako třeba vibrační budík, který vzbudí pouze majitele, nebo u OS Android mohou sloužit jako tzv. bezpečné zařízení u funkce Smart Lock.

A co vy? Už se taky měříte?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Aktualizováno o fotky dodaného štítu! Nedostatek ochranných pomůcek se stal v boji s nákazou Covidem-19 celosvětovým  problémem. Jejich absence přímo ohrožuje ty, kteří za nás bojují v první linii. Zdravotníci, policisté, hasiči a mnoho dalších, kteří přicházejí do styku s nákazou každý den, nemají dostatek vybavení, které by je dokázalo ochránit. To jsme se rozhodli změnit.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek