Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Co skrývají smartphony?

05. 02. 2014

05. 02. 2014

Studie 2014 Love, Relationships & Technology survey od McAfee tvrdí, že polovina dospělých Američanů používá mobily k posílání peprných fotek a videí. Co dále?

Společnost McAfee zkoumala, jak více než 1 500 uživatelů sdílí a ukládá intimní data (nahé fotky, videa, choulostivé SMS i hesla) na svých chytrých telefonech. Sdílení hesel mezi blízkými, vyměňování fotografií mezi milenci a sílení úctů – vše zdánlivě neškodné věci, které se v rukou cizích lidí mohou stát citlivými, anebo vás připravit o soukromí. Výzkum ukazuje, jak to vše může vést ke kyberstalkingu a online úniku dat.

Co na sebe uživatelé prozradili?

  • 98 % používá telefon k focení
  • 54 % přijímá a odesílá intimní obsah (videa, SMS, fotky)
  • 46 % dospělých sdílí hesla s jinou osobou (dříve 54 %)
  • 47 % sdílí i emailové účty
  • 43 % bankovní detaily
  • 42 % používá stejné heslo na různých zařízeních, což nahrává hackerům
  • 30 % lidí souhlasilo se sledováním Facebooku expartnerů svých přátel
  • 28 % si vzalo mobil svých příbuzných, aby si prohlédli jeho obsah
  • 20 % respondentů se pravidelně (měsíčně) hlásí na Facebook svých partnerů jejich heslem

TIP: Windows 8 chrání indické ženy

McAfee proto radí nesdílet hesla s ostatními, vyhnout se slabým heslům i těm snadno určitelným (datum narozenin, opakující se číslice apod.). Heslo by mělo mít minimálně 6 znaků a obsahovat i číslice. My dodáváme, že je jistě užitečné přemýšlet, co, kde a s kým budeme sdílet.

Zdroj: McAfee

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Recenzi akční kamery Rollei 420 jsme vám nabídli před rokem, od té doby se stále chytáme na novější a „nadupanější“ model 430, který odlišuje hlavně displej na čelní straně a schopnost natáčet 4K při 30 FPS. V době představení jistě špička, jak si povede kamera v době, kdy se nachází prakticky na konci životního cyklu?
Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.
Externí reproduktor jsme v testu dlouho neměli. Námi dnes testovaný kousek navíc prošel snad všechny redakce v republice a na srovnávacích webech je populární. Asi bude dobrý, říkáme si, zkusíme jej tedy i my. Jak si povede ve zkoušce odolnosti? Pojďte se kouknout, asi se budete divit...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek