Sobota , 09. 12. 2023

Vratislav

Co skrývají smartphony?

05. 02. 2014

05. 02. 2014

Studie 2014 Love, Relationships & Technology survey od McAfee tvrdí, že polovina dospělých Američanů používá mobily k posílání peprných fotek a videí. Co dále?

Společnost McAfee zkoumala, jak více než 1 500 uživatelů sdílí a ukládá intimní data (nahé fotky, videa, choulostivé SMS i hesla) na svých chytrých telefonech. Sdílení hesel mezi blízkými, vyměňování fotografií mezi milenci a sílení úctů – vše zdánlivě neškodné věci, které se v rukou cizích lidí mohou stát citlivými, anebo vás připravit o soukromí. Výzkum ukazuje, jak to vše může vést ke kyberstalkingu a online úniku dat.

Co na sebe uživatelé prozradili?

  • 98 % používá telefon k focení
  • 54 % přijímá a odesílá intimní obsah (videa, SMS, fotky)
  • 46 % dospělých sdílí hesla s jinou osobou (dříve 54 %)
  • 47 % sdílí i emailové účty
  • 43 % bankovní detaily
  • 42 % používá stejné heslo na různých zařízeních, což nahrává hackerům
  • 30 % lidí souhlasilo se sledováním Facebooku expartnerů svých přátel
  • 28 % si vzalo mobil svých příbuzných, aby si prohlédli jeho obsah
  • 20 % respondentů se pravidelně (měsíčně) hlásí na Facebook svých partnerů jejich heslem

TIP: Windows 8 chrání indické ženy

McAfee proto radí nesdílet hesla s ostatními, vyhnout se slabým heslům i těm snadno určitelným (datum narozenin, opakující se číslice apod.). Heslo by mělo mít minimálně 6 znaků a obsahovat i číslice. My dodáváme, že je jistě užitečné přemýšlet, co, kde a s kým budeme sdílet.

Zdroj: McAfee

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek