Pondělí , 05. 06. 2023

Dobroslav

Co skrývají smartphony?

05. 02. 2014

05. 02. 2014

Studie 2014 Love, Relationships & Technology survey od McAfee tvrdí, že polovina dospělých Američanů používá mobily k posílání peprných fotek a videí. Co dále?

Společnost McAfee zkoumala, jak více než 1 500 uživatelů sdílí a ukládá intimní data (nahé fotky, videa, choulostivé SMS i hesla) na svých chytrých telefonech. Sdílení hesel mezi blízkými, vyměňování fotografií mezi milenci a sílení úctů – vše zdánlivě neškodné věci, které se v rukou cizích lidí mohou stát citlivými, anebo vás připravit o soukromí. Výzkum ukazuje, jak to vše může vést ke kyberstalkingu a online úniku dat.

Co na sebe uživatelé prozradili?

  • 98 % používá telefon k focení
  • 54 % přijímá a odesílá intimní obsah (videa, SMS, fotky)
  • 46 % dospělých sdílí hesla s jinou osobou (dříve 54 %)
  • 47 % sdílí i emailové účty
  • 43 % bankovní detaily
  • 42 % používá stejné heslo na různých zařízeních, což nahrává hackerům
  • 30 % lidí souhlasilo se sledováním Facebooku expartnerů svých přátel
  • 28 % si vzalo mobil svých příbuzných, aby si prohlédli jeho obsah
  • 20 % respondentů se pravidelně (měsíčně) hlásí na Facebook svých partnerů jejich heslem

TIP: Windows 8 chrání indické ženy

McAfee proto radí nesdílet hesla s ostatními, vyhnout se slabým heslům i těm snadno určitelným (datum narozenin, opakující se číslice apod.). Heslo by mělo mít minimálně 6 znaků a obsahovat i číslice. My dodáváme, že je jistě užitečné přemýšlet, co, kde a s kým budeme sdílet.

Zdroj: McAfee

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Nepřehlédněte

Dalším z videí z rozbalování budou multiplatformní sluchátka, která můžete používat s konzolemi PS4, Xbox One, Nintendo Switch, stolním počítačem a také nejnovějšími notebooky i telefony, od polské herní značky Genesis (založené roku 2013). Nabízí tkaninou chráněný audio kabel, zásuvný mikrofon a masivní náušníky, slibující dobrý zvuk...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek