Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Ponorka odražená ode dna – druhý život „kazeťáku“ skoro zadarmo

06. 01. 2015

06. 01. 2015

„Neopouštěj staré věci pro nové, i když barva šediví a prýská,“ zpívá Jaroslav Uhlíř v jedné ze svých písní. A přesně tohle jsem si řekl při přemýšlení, jak naložit s letitým audio přístrojem Daewoo ACD-510M Submarine…

Jak jsem objevil Ameriku

CD přehrávač již nefunguje, rádio lze poslouchat pouze v mono módu, kazety již nemám a audio vstup postrádá, aby šel využít jako externí reproduktor například k počítači. Kutil nejsem. Tak co s ním? Odvézt do sběrného dvora a koupit nový, volí nelítostná logika konzumu řízená neviditelnou rukou trhu. (Tento pojem mimochodem nevymyslel Václav Klaus, ale již předním Adam Smith.)

Chvílji jsem vzdoroval, zalovil v paměti a vygooglil si kazetový adaptér, který dokáže zastaralému přehrávači doslova vtělit audio vstup. Tím otevírá nové obzory jeho použitelnosti. Nejspíš o tom slyšel každý z nás a někdo jej třeba měl i ve starém autorádiu, tak proč hned článek na web?

 

Štěstí přeje odvážným

Proč ne? A hlavně, ta věc stála pouhých 29 Kč. Nešlo ji nekoupit už z pouhé zvědavosti. Může tohle vůbec fungovat?

Pokud nelze adaptér otočit (např. v autorádiu) a zavazí vám audio kabel, lze jej vytáhnout druhou stranou, stačí povolit 4 šroubky, rozebrat, prohodit a sešroubovat…

Světe div se, funguje to! Ne napoprvé. Stačilo kazetu vložit do mechaniky obráceně, než radí výrobce na obalu, a bylo to. Výsledný zvuk je dokonce stereo a neslyším skoro žádný rušivý šum, který by tam nebyl při přehrávání běžné kazety. Jak to vím? Kazetu jsem si pustit, nakonec jednu vlastním, byla uvnitř dvířek přehrávače.

Hlava drží nakřivo a přesto to jede…

Výsledek mě odzbrojil a plně uspokojil i přes kratší vstupní kabel. Ve sklepě se mi přece povaluje zbytečná audio „prodlužka“. Nevím, jak dlouho to celé bude fungovat, kdekdo se mi jistě vysměje, poklepe si prstem na čelo. A já se komukoliv ani leckomu rozhodně divit nebudu. Souhlasím, je to banální.

Ale ta věc v ceně bochníku chleba dělá, co má. Navíc dvě jiné věci nemusí nutně na skládku a mohou sloužit, což mě těší. A v neposlední řadě nejsem tak bohatý, abych zbytečně kupoval drahé věci. Dobrý den.

 

Aktuální cena Kazetový adaptér v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Zápory Klady
– Krátký audio kabel + Cena, cena, cena, …
– Pouze v černé barvě :o) + Funguje
– Konektor není pozlacený :o) + Stereo

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Po dlouhé době přinášíme unboxing video bezdrátového reproduktoru. Testovaný výrobek se však od těch v poslední době testovaných liší, Genesis Helium 300BT ARGB jsou klasickou stereo soustavou dvou reproduktorů o celkovém výkonu 24 W.

Nepřehlédněte

Sluchátka Niceboy HIVE podsie, jsou stylová True Wireless sluchátka s MaxxBass technologií.Nemají kabel, jednotlivé špunty jsou od sebe odděleny a lze je použít i samostatně. Příslušenství sluchátek tvoří praktický box, ve kterém jsou uložena a zároveň dobíjena.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek