Neděle , 17. 11. 2024

Mahulena

Dvě čtečky (nejen) pevných disků

03. 12. 2014

03. 12. 2014

Addonics Technologies nabízí dva zajímavé produkty – externí a interní čtečku 2,5palcových disků, která s adaptéry zvládne mSATA, M2 SSD disky i CF karty.

Interní „dock“ určený do 3,5palcové pozice lze k základní desce připojit prostřednictvím USB 3.0 či SATA konektoru (napájen je buď USB či klasickým konektorem, který známe z 3,5palcových disketových mechanik). Hmotnost činí 200 g, cena 49 USD (asi 1 100 Kč).

Externí typ má stejné schopnosti. S počítači komunikuje skrz USB (2.0 i 3.0) či eSATA, napájí jej buď USB či může mít vlastní zdroj. Má nižší hmotnost 157 g i cenu 45 USD (asi 1 000 Kč).

Zajímavé je také to, že jde opravdu pouze o čtečky, které blokují zápis, takže se mohou hodit do serverů či nasazení, kde není žádoucí, aby uživatelé mohli zapisovat data na externí média. Adaptéry se přikupují za ceny kolem 25 USD (asi 560 Kč).

Zdroj: Addonic 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Kdo hledá úložný prostor s větším objemem, než mají běžné flash disky, netouží jej mít připnutý na klíčích a přesto kompaktní, aby se vešel pohodlně do kapsy (nemluvě o kapacitě versus cena), pro toho může být tento „portable“ externí disk to pravé. Může mít i ještě s větší kapacitou, ale to už musí počítat s vyšší cenou a silnější krabičkou, než u tohoto 1 TB obsahem velkého 2,5palcového disku.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Sluchátka Niceboy HIVE bones využívají technologii vedení zvuku přes lícní kosti. Váš zvukovod zůstává stále otevřený, takže slyšíte zvuky okolí. Pro mne je toto nesporná výhoda, například při jízdě na kole nebo při běhání. Ten, kdo se naopak chce od okolních zvuků oprostit, tomu bychom je nedoporučovali.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek