Čtvrtek , 20. 06. 2024

Leoš

Dvě čtečky (nejen) pevných disků

03. 12. 2014

03. 12. 2014

Addonics Technologies nabízí dva zajímavé produkty – externí a interní čtečku 2,5palcových disků, která s adaptéry zvládne mSATA, M2 SSD disky i CF karty.

Interní „dock“ určený do 3,5palcové pozice lze k základní desce připojit prostřednictvím USB 3.0 či SATA konektoru (napájen je buď USB či klasickým konektorem, který známe z 3,5palcových disketových mechanik). Hmotnost činí 200 g, cena 49 USD (asi 1 100 Kč).

Externí typ má stejné schopnosti. S počítači komunikuje skrz USB (2.0 i 3.0) či eSATA, napájí jej buď USB či může mít vlastní zdroj. Má nižší hmotnost 157 g i cenu 45 USD (asi 1 000 Kč).

Zajímavé je také to, že jde opravdu pouze o čtečky, které blokují zápis, takže se mohou hodit do serverů či nasazení, kde není žádoucí, aby uživatelé mohli zapisovat data na externí média. Adaptéry se přikupují za ceny kolem 25 USD (asi 560 Kč).

Zdroj: Addonic 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...
Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Vega je jednou z nejjasnějších hvězd na našem nebi. Dokáže však základní model značky Niceboy zazářit v recenzi? Zaujal nás hlavně nízkou cenou 990 Kč, která z ní činí nejlevnější akční kameru, jakou jsme měli v redakci k testování. Papírově neslibuje zázraky, ale papír je jedna věc, nás zajímala realita.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek