Neděle , 03. 12. 2023

Svatoslav

Notebookům se dařilo, desktopům ne

14. 04. 2016

14. 04. 2016

Zní vám to jistě jako labutí píseň, která na druhou stranu zní sice již léta, ale melodie stále hraje. Jde  o přirozený vývoj věcí nejspíše a nikoliv o tragédii. Počítače se prodávají stále méně, za to Quanta Computer prodala v březnu o 65 % notebooků více oproti únoru.

Celkově se jedná o 3,8 milionů kusů notebooků. Také ostatní ODM výrobci, jako Compal, Inventec či Wistron, si nemohou se svými 30 % stěžovat.

Autor: ddpavumba, FreeDigitalPhotos.net

TIP: Prodeje notebooků opět loni klesaly

Smutněji již zní písnička o poklesu desktopů, jejíž text hovoří o 9,6% poklesu prodejů celosvětově v prvním čtvrtletí 2016 ve srovnání se stejnou periodou roku minulého – tedy o prodaných 64,8 milionech strojů. Podrobná čísla včetně největších výrobců ukazuje obrázek, na kterém vidíme, že Apple a Asus se udrželi v modrých číslech.

Nárůst v důsledku upgradů na Windows 10 se dle Gartneru očekává až koncem letošního roku, což už jsme ale četli, nechme se překvapit. Mně jedou „desítky“ vcelku obstojně i na 5 let starém stroji.

Zdroje: TechPowerUp, DigiTimes

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Dnes testovaným zařízením se výrobce snaží nabídnout duchovního nástupce, resp. klon, dříve uvedených zařízení typu 2 v 1 - stejně velkého VisionBooku 11Wa a menšího 10Wi-S. Od každého si bere něco, vždy vlastním způsobem. Chce být zcela novým a neokoukaným modelem v nabídce Umaxu. To se mu dozajista daří...
Notebook HP nám do redakce zavítal po dlouhé době, což kvitujeme s radostí. Nečekejte herní stroj, takové nás nezajímají, spíše oceňujeme něco univerzálnějšího jako testovaný model. Vůbec ale netvrdíme, že půjde o slaboučkého rachitika. Kupujete řádně vybavený stroj pro plnohodnotné domácí použití.

Nepřehlédněte

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek