Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Duel nabíječek Lamax a SilverCrest – cena nebo elegance?

Nabíječky pro USB jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí běžného dne. Kdo už někdy nezatoužil po nahrazení těch nevýkonných běžně dodávaných s mobily, lampičkami či kamerkami? Pojďme se kouknout na dvě rozdílná řešení tohoto dilematu.

01. 07. 2018

01. 07. 2018

Nabíječky pro USB jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí běžného dne. Kdo už někdy nezatoužil po nahrazení těch nevýkonných 1portových běžně dodávaných s mobily, lampičkami či kamerkami? Pojďme se kouknout na dvě rozdílná řešení tohoto dilematu.

Lamax USB Smart Charger 4.5A – silná krása

Nejvýkonnější nabíječku od Lamaxu jsme vám již představili před časem. Pro ty, pro které je moc drahá či velká, nabízí výrobce řešení levnější a kompaktnější. Pochlubit se může 4 porty s max. výstupním proudem 2,4 A a maximálním tokem do všech 4,5 A. To není málo. Stačí to ledaskomu, rozhodně to ocení ten, kdo má na stole třeba konvertibilní notebook nabíjený prostřednictvím USB (jako Umax 10Wi-S či TrekStor SurfTab Twin 11.6).

Za výhodu považujme malé rozměry (na cesty, kde pomůže kompatibilita se sítěmi o napětích 100 V až 240 V), skutečnost, že se nepřehřívá, a pro ty, kdo ji neschovají za stolem, i velmi sympatický vzhled. Kombinace černé a bílé vypadá dobře a barevně nebude rušit. Jen cena 490 Kč nemusí být pro každého.

SilverCrest USB zásuvka 3,4 A – když cena rozhodne…

Přiznám se, že občas otevřu letáky obchodních řetězců a koukám, co si může člověk koupit v samoobsluze za elektroniku. LED lampičku stále užívám a jsem s ní spokojen. A na konci prázdnin jsem tam objevil právě testovanou USB nabíječku s klasickou zásuvkou. 129 Kč neznělo špatně i vzhledem k výkonu 3,4 A, tak jsem se prošel a koupil ji. Barvy byly dvě: bílá a červená. Rvačka o ně nebyla, tak jsem vzal červenou. Snad pro kontrast na fotkách v recenzi.

Plast je matný a ona červená vypadá zcela nevýrazná, fádní (na fotkách proti skutečnosti září). Bílá působila jako slonová kost. Pokud znáte „papundeklové“ panelákové dveře, jste doma. Ale to nevadí, nabízí solidní výkon 3,4 A (bohužel bez uvedení maximálního proudu na jeden port či jakékoliv specifikace max. výkonu či rozdělení apod.). Výrobce navíc nabízí záruku 3 roky.

K TÉMATU  Recenze Umax VisionBook 13Wa Pro - hliníkový profík

Každopádně pokud jsem nabíjel svůj notebook, nevšiml jsem si zásadnějšího rozdílu v rychlosti oproti Lamaxu. Takže bych těm 2,4 A na portu věřil. Ono, upřímně, u silnějších nabíječek mnohem více rozhoduje kvalita kabelu. Navíc se mi přes pouhé 2 USB porty líbí to, že zachovává klasickou zásuvku s max. příkonem 3 680 W, což úplně stačí.

Takže lze říci, že může umět až 3 USB porty při využití nějaké nabíječky, kterou jste jistě obdrželi k elektronice, nebo zkrátka nepřijdete o zásuvku např. pro klasickou lampičku. Svým způsobem je univerzálnější než Lamax. I když vzhledem k volbě vidlice (s kolíkem) nebude tak bezproblémová na cesty.

Otázka se nemění

Pokud bychom měli vybrat vítěze dnešního duelu, bude to, zejména vzhledem k poměru cena / výkon, model SilverCrest. Kromě 3leté záruky nabízí velmi slušný napájecí proud 3,4 A (pro dva USB porty) a možnost volit mezi dvěma barevnými variantami. Otázkou je, jestli se opět někdy objeví v nabídce prodejce, již tam byl párkrát.

Naproti tomu Lamax objednáte kdykoliv a nabízí dvojnásobek USB portů s maximálním proudem 2,4 A a celkovým 4,5 A. Vedle toho čekejte kompaktní rozměry a mnohem elegantnější vzhled. Pro leckoho bude možná působit Lamax kvalitněji. Pokud neřešíte cenu, koupí chybu neuděláte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek