Úterý , 28. 11. 2023

René

Eizo a jeho první monitor s USB – C

26. 10. 2016

26. 10. 2016

Společnost Eizo uvedla na trh první 27palcový monitor FlexScan EV2780 s terminálem USB – C. K čemu je dobrý?

Jak jsme již dříve psali, USB – C má mnoho využití a umí přenášet i obraz. Tak je tomu i u tohoto monitoru, který prostřednictvím jediného kabelu přenese obraz, zvuk i USB signál až 5 Gbit/s. Zároveň může dodat až 30 W pro případné dobíjení notebooku či tabletů jako HP x2 apod. To ušetří počet kabelů na stole. Typická spotřeba při tom nepřesáhne 23 W.

TIP: HDMI si porozumí s porty USB typu C

Nepřijdete při tom ani o DisplayPort a HDMI konektory. Na šířku má rámeček obrazovky 1 mm, jde o IPS displej s nativním rozlišením 2560 x 1440, 178stupňovými pozorovací úhly, typickým jasem 350 cd/ m2 a kontrastním poměrem 1000: 1. Nechybí ani senzor, který automaticky upraví jas obrazovky dle světla v místnosti. Přednastavený režim nazývá režim “Paper” snižuje modré světlo pro pohodlnější prohlížení.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Jedním z dalších Umaxů, které plánujeme otestovat, bude v dubnu nebo květnu 10palcový tablet s pouzdrem v klasickém stylu. Kromě tohoto skoro kapesního počítače plánujeme i test většího brášky Umax 11Wa, dále zabrousíme opět mezi reproduktory s Niceboy Raze, něco také natočíme nejen v akci s Niceboy Vega 5 Fun, ale také v automobilu s Rollei CarDVR-318.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Niceboy voděodolné reproduktory umí, o tom jsme se již několikrát přesvědčili (např. první Raze nebo Raze 2 Twins). Dnes rozbalíme novinku Raze 4 Origin, která chce kromě krytí IP67 oslovit také výkonem 20 W a výdrží kolem 20 hodin a FM rádiem s integrovanou anténou. Nic z toho nezní špatně, tak uvidíme v recenzi.

Nepřehlédněte

Tisk na barevných inkoustových tiskárnách už dávno nemusí patřit k těm nejdražším. Naopak, díky nádržím na inkoust, který se jednou za čas jednoduše dotankuje, jde o tisk velmi levný. Srovnatelný s tiskem laserovým. Jak si vedla v našem testu tiskárna Epson L3060? A zmíníme se i o konkurenční rivalce Brother DCP-T500W.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek