Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Eizo a jeho první monitor s USB – C

26. 10. 2016

26. 10. 2016

Společnost Eizo uvedla na trh první 27palcový monitor FlexScan EV2780 s terminálem USB – C. K čemu je dobrý?

Jak jsme již dříve psali, USB – C má mnoho využití a umí přenášet i obraz. Tak je tomu i u tohoto monitoru, který prostřednictvím jediného kabelu přenese obraz, zvuk i USB signál až 5 Gbit/s. Zároveň může dodat až 30 W pro případné dobíjení notebooku či tabletů jako HP x2 apod. To ušetří počet kabelů na stole. Typická spotřeba při tom nepřesáhne 23 W.

TIP: HDMI si porozumí s porty USB typu C

Nepřijdete při tom ani o DisplayPort a HDMI konektory. Na šířku má rámeček obrazovky 1 mm, jde o IPS displej s nativním rozlišením 2560 x 1440, 178stupňovými pozorovací úhly, typickým jasem 350 cd/ m2 a kontrastním poměrem 1000: 1. Nechybí ani senzor, který automaticky upraví jas obrazovky dle světla v místnosti. Přednastavený režim nazývá režim “Paper” snižuje modré světlo pro pohodlnější prohlížení.

Zdroj: TechPowerUp

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po nejlevnějším modelu Vega se nám na stůl i do rukou dostala poměrně nová kamera značky Niceboy, která cílí na opačné spektrum zákazníků, mainstreamová Vega 5 Pop s dotykovým displejem. Stejně jako vy, položili jsme si otázku, zda má taková obrazovka u akční kamery vlastně smysl.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
Sluchátka Genesis Oxygen 400 jsou vcelku netradičně mezi herními periferiemi v provedení do uší, tedy tzv. „špunty“. Přes to, aby mohla být herní, nabízí možnost připojit mikrofon. Vedle toho nás při vcelku nízké ceně překvapila bohatá výbava.

Nepřehlédněte

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...
Jak oznámila firma Dolby Laboratories, budou první evropské stanice s HDTV používat Dolby Digital. Ten bude integrován přímo do set top boxů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek