Neděle , 24. 11. 2024

Emílie

Evropská komise chce ODF

14. 01. 2014

14. 01. 2014

Všechny evropské instituce by měly být schopny používat Open Document Format (ODF) pro vzájemnou komunikaci i výměnu informací s občany, doporučuje vicepresident Evropské komise Maroš Šefčovič.

Takto stručně zněla jeho odpověď na otázku Amelie Andersdotter, poslankyně Evropského parlamentu za Pirátskou stranu. Ta v listopadu položila EK celkem pět otázek na téma editovatelných formátů elektronických dokumentů.

Hlavní „message“ obsažená v odpovědi zni: „Pro výměnu s vnějším světem, včetně občanů a jiných orgánů veřejné správy, je přístup jasně otevřený. “ U neměnných dokumentů se doporučuje všem evropským institucím podporovat jako minimální počet dvě normy ISO – Open Document Format ( ODF) a Office Open XML (OOXML).

To zní sice krásně, ale například Maël Brunet, ředitel OpenForum Europe, poukázal na to, že v reálu tomu tak nebývá – často je používán formát PDF (ne nelogicky) či OOXML ve verzi od Microsoftu. Formát ODF bývá v takových případech používán pouze na požádání a dokumenty mohou obsahovat chyby ve formátování. A to může způsobovat problémy.
 

Zdroj: EK – Open source observatory

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
VisionBooků začíná být na trhu podobně jako modelů BMW řady 3, v oněch přídomcích by se jeden pomalu ztratil. Vězte tedy, že 14Wa se objevila vcelku nedávno, s původní 14Wi nemá pranic společného, u Umax nahradil cloudbookem 14Wi-S. Námi testovaný notebook (ano, notebook) má jiný procesor, více RAM a v neposlední řadě místo na pevný disk (zároveň 32 GB eMMC) a RJ45. Mohli bychom říci, že tak tvoří mezičlánek mezi cloubookem a notebookem. Pojďme zjistit čemu se blíží víc?

Nepřehlédněte

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek